Depilacja laserowa w sezonie letnim – tak czy nie?

 

Epilacja laserem diodowym to obecnie najbardziej skuteczna i bezpieczna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia, która jest z powodzeniem wykorzystywana w gabinetach kosmetologicznych. Skuteczność tego zabiegu szacuje się na ok 98% przy czym należy pamiętać, że finalny efekt zależy od grubości włosa, jego zabarwienia oraz ilości wykonywanych zabiegów. Ilość zabiegów w serii dobiera się indywidualnie do pacjenta: zazwyczaj są to 4-10 spotkań w odstępie 6-8 tygodni. Warto pamiętać, że najlepsze rezultaty uzyskuje się gdy pacjent przestrzega zaleceń specjalisty, a wizyty kontynuowane są systematycznie.

 

Depilacja laserowa bikini Primelase – Body Care Clinic, Katowice.

Przybliżając Wam istotę epilacji laserem diodowym należy pamiętać o etapach wzrostu włosa, który składa się z 3 faz:

  • Anagen (w tym okresie włos intensywnie wzrasta)
  • Katagen (włos przechodzi w fazę spoczynku, a cebulka włosa obumiera)
  • Telogen (włos wypada, kolejno w tym etapie cały proces wzrostu włosa rozpoczyna się od nowa)

Zrozumienie ww. cyklu jest bardzo istotne, ponieważ tylko i wyłącznie podczas fazy anagenu możliwe jest trwałe zniszczenie cebulki włosa poprzez wiązkę lasera diodowego.

Depilacja laserowa w sezonie letnim

Wiele z nas właśnie podczas okresu letniego zastanawia się nad trwałą epilacją niechcianego owłosienia.  Należy jednak pamiętać, iż nadmierna ekspozycja ciała na słońce, skóra opalona czy też posmarowana samoopalaczem są bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania tego typu zabiegu.

Dlatego też, jeżeli planujesz wczasy w okresie dużego nasłonecznienia lepiej zdecydować się na epilację laserem diodowym odpowiednio wcześniej. Jest jednak pewien wyjątek kiedy możemy wykonać zabieg i dotyczy on partii ciała, które są osłonięte przed słońcem oraz nie będą opalone.

Depilacja laserowa w sezonie letnim

Laser diodowy wykorzystywany podczas zabiegu bezpośrednio oddziałuje na melaninę zawartą w barwniku włosa. Jeżeli wiązka lasera natrafi na melaninę wcześniej tj. w obszarze opalonej skory wówczas dojdzie do pochłonięcia wiązki barwnika naskórka, a nie włosa. W efekcie może to prowadzić do nadmiernej wrażliwości, powstawania blizn, poparzeń i przebarwień, co w dalszej konsekwencji przekłada się na efekt zabiegu.

Warto zatem zawsze przed planowana serią skonsultować się ze specjalistą oraz skrupulatnie wypełnić kartę zabiegową aby zabieg był w 100% bezpieczny i skuteczny.

Depilacja laserowa pach Primelase – Body Care Clinic, Katowice.

W jaki sposób wiązka lasera niszczy cebulkę włosa?

Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest wykorzystanie półprzewodnika jako źródła światła. Tradycyjna dioda emituje fale świetlne, a czynnikiem organicznym, który odpowiada za efekty terapeutyczne, jest melanina.

Działanie urządzenia opiera się na zjawisku fototermolizy. Polega ono na pochłanianiu fal o określonej długości przez wybrane typy chromatoforów. Ponieważ barwnik ten znajduje się w mieszku włosowym i w komórkach naskórka laser może być stosowany między innymi do trwałej depilacji.

Bezpieczeństwo zabiegu wynika z tego, że energia wiązki jest pochłaniana selektywnie, dzięki czemu termiczne uszkodzenie obejmuje jedynie struktury odpowiedzialne za wzrost włosów. Tkanki zewnętrzne pozostają nienaruszone.    

Podsumowując, światło wygenerowane przez emiter urządzenia, pochłaniane jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, w wyniku czego struktura mieszka włosowego zostaje upośledzona. Następnie, w wyniku naturalnych procesów fizjologicznych, włos zanika.

Przeczytaj także: „Jak pozbyć się wrastających włosków”

Fenomen depilacji przy użyciu lasera PRIMELASE

W Body Care Clinic przeprowadzamy zabieg przy użyciu urządzenia PRIMELASE wyposażonego w głowicę lasera aleksandrytowego i diodowego. Jest to laser nowej generacji, nazywany złotym standardem depilacji na całym świecie.

Zabiegi wykonywane za pomocą tego urządzenia cechuje wysoka skuteczność. Dzięki chłodzącej końcówce zastosowanej w urządzeniu PRIMELASE, która zapewnia temperaturę naskórka 6ºC, ryzyko oparzeń zostaje całkowicie zminimalizowane.

Możemy więc zagwarantować pacjentom zdecydowanie szybsze, bezbolesne i bardziej komfortowe zabiegi. Kropką na i jest również zauważenie efektów trwałego usunięcie włosów, już po 1 zabiegu.

Najczęściej zadawane pytania.

  1. Czy epilacja laserem jest bolesna?

Kwestia bolesności podczas zabiegu jest zawsze sprawą indywidualną, gdyż każdy z nas posiada inny próg bólu. Zazwyczaj zabiegi te powodują lekki dyskomfort. W przypadku dużej wrażliwości zaleca się zastosować miejscowy środek znieczulający, aby zabieg był komfortowy dla pacjenta.

  1. Czy mogę się opalać przed i po zabiegu?

Nie. Skóra opalona czy też posmarowana samoopalaczem jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania tego typu zabiegu. W takim przypadku należy zrezygnować całkowicie z kąpieli słonecznych czy stosowania ww. środków 4 tyg. przed planowaną wizytą oraz 4 tyg po wykonanym zabiegu.

  1. Czy wykonując serię epilacji należy wykonać tzw zabiegi przypominające?

Tak. Po upływie ok. 16-18 miesięcy włosy zaczynają delikatnie odrastać. Co istotne będą one delikatne i cienkie. Jest to więc idealny moment do przeprowadzenia 1-2 zabiegów utrwalających aby podtrzymać osiągnięty efekt.

  1. Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej?

W dniu wizyty należy dokładnie ogolić miejsca zabiegowe maszynką jednorazową. Nie wskazane jest stosowanie dezodorantów, antyperspirantów. Po skończonym zabiegu zaleca się użycie kremu łagodzącego podrażnienia. Ważne aby po epilacji laserowej nie korzystać z sauny, salarium i basenu przez ok 2 tyg.

  1. Dlaczego po serii zabiegów epilacji laserowej efekt utrzymał się krótko?

W skrajnych przypadkach może zdarzyć się, że efekty epilacji utrzymywać się będą od 8 do 12 miesięcy. Nie oznacza to, że zabieg został wykonany nieprofesjonalnie.  Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta, a także od następujących czynników zewnętrznych: zażywanie suplementów diety mających na celu wzmocnienie skóry, włosów i paznokci, przebyte choroby ogólnoustrojowe, zmiany hormonalne np. menopauza, ogólne osłabienie organizmu, przewlekła antybiotykoterapia.  W takiej sytuacji należy jak najszybciej wykonać zabiegi utrwalające.

Zalecamy profilaktyczne wykonanie hormonalnych badań krwi przed konsultacją z naszymi specjalistami.

Przeczytajcie również artykuł kosmetolog Anny Machnik pt.: „Depilacja laserowa – ciekawostki i mity”

Pamiętajcie, jeśli macie jakieś wątpliwości, pytania związanie z depilacją laserową to śmiało pytajcie! Piszcie, dzwońcie. Na wszystko z chęcią odpowiemy!

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry