Depilacja laserowa – to już ostatni moment!

Ledwie skończyłaś urlop i sezon bikini uważasz za zamknięty, a my namawiamy Cię do depilacji PRZED latem? Czy nie za wcześnie? Absolutnie nie. Przygotowania do kolejnego sezonu bez zbędnego owłosienia najlepiej zacząć właśnie jesienią. Dlaczego na serię zabiegów depilacji laserowej powinnaś umówić już dziś?

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Zabieg polega na niszczeniu cebulek włosowych pod wpływem energii światła emitowanego przez laser. Zniszczenie cebulki prowadzi do trwałego usunięcia włosa. Światło laserowe potrzebuje do skutecznego działania obecności tzw. chromoforów, czyli cząsteczek nadających barwę określonej substancji. W naszej skórze rolę tę pełni melanina. Ilość pochłoniętej przez skórę energii laserowej jest wprost proporcjonalna do ilości melaniny w skórze. Co to oznacza?

  1. Efektywność zabiegu zależy w znacznej mierze od koloru naszych włosów – im ciemniejsze, tym lepsza skuteczność.
  2. Bezpieczeństwo zabiegu zależy głównie od stopnia opalenia skóry – im jaśniejsza karnacja, tym ryzyko skutków ubocznych niższe.

Dlaczego warto zacząć już teraz?

Sezon jesień-zima jest najlepszym momentem na zabiegi depilacji laserowej. Dlaczego?

  1. Wiesz już, że im ciemniejszy odcień skóry, tym więcej światła laserowego pochłonie. Zabiegi depilacji laserowej wykonywane na opalonej skórze niosą ze sobą ryzyko poparzenia skóry.
  2. Skuteczność zabiegów wykonywanych na opalonej skórze z jasnymi (a nawet z ciemnymi) włosami jest dużo niższa. Światło lasera jest bowiem wówczas pochłaniane przez melaninę w naszej skórze, a nie we włosie.
  3. Nawet podczas deszczowego lata promienie słoneczne operują silniej niż jesienią. Odkrywamy też zwykle większe partie ciała. Wystawienie okolicy poddanej zabiegowi depilacji laserowej na promieniowanie słoneczne może skutkować powstawaniem przebarwień oraz odbarwień, z którymi bardzo ciężko walczyć.
  4. Ze względu na fizjologię naszego ciała zabiegi najskuteczniejsze są w serii. Nasze włosy mają trzy fazy wzrostu: anagen, katagen i telogen. Podczas jednej wizyty, na jednym obszarze ciała znajdują się włosy we wszystkich trzech fazach wzrostu. Do zniszczenia włosa dochodzi tylko w fazie anagenu. Cały cykl wzrostu włosa trwa 28-30 dni. Dlatego przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą od 4 do 6 tygodni. Jak łatwo policzyć, cała seria zajmie Ci kilka miesięcy.

Zalety depilacji laserowej

Są osoby, które nie wyobrażają sobie już innych metod depilacji. Światło lasera jest wszechstronne – możemy usunąć nim zarówno zbędne owłosienie na nogach, jak i wąsik na twarzy. Bezpiecznie operujemy także w okolicy bikini czy pod pachami. W przypadku tradycyjnych metod depilacji zwykle potrzebna była kombinacja różnych sposobów stosowanych na różne obszary.

Kolejnym atutem jest wygoda i brak dolegliwości w trakcie, jak i po zabiegu. Wrastające włoski, dyskomfort i przesuszenie skóry po goleniu maszynką, ból przy użyciu depilatora, a zwłaszcza wosku – o tym możesz na dobre zapomnieć. Depilacja laserowa jest w 100% bezpieczna, jeśli jest wykonywana na certyfikowanym urządzeniu.

Jednak największą zaletą depilacji laserowej jest jej wysoka skuteczność. Dobrze przeprowadzony zabieg, wykonany atestowanym urządzeniem pozwala pozbyć się trwale nawet do 80% owłosienia. Mówimy tu o zabiegu wykonywanym w Body Care Clinic. Skuteczność domowych urządzeń do depilacji laserowej jest różna, zazwyczaj nie dorównuje urządzeniom profesjonalnym.

Jak się przygotować do depilacji?

Nie ma właściwie konieczności jakiegoś specjalnego przygotowania się. Prosimy jedynie, by nasi klienci w domu ogolili włosy maszynką. Ważne jest, by nie używać w tym celu pęsety, wosku czy pasty cukrowej. Całą resztę wykona specjalista w gabinecie przy zabiegu, który poprzedzać będzie szczegółowa konsultacja.

Scroll to Top
Przewiń do góry