Bezinwazyjne ujędrnienie skóry twarzy

JEDNI NAZYWAJĄ JE LIFTINGIEM TWARZY BEZ SKALPELA, INNY NATURALNĄ METODĄ NA PIĘKNĄ I MŁODĄ SKÓRĘ.

Icoone i Endermoloft – masaże endotermiczne, jedne z najstarszych technik wykorzystywanych w kosmetyce i kosmetologii.

ICOONE

Icoone często nazywany przez pacjentów liftingiem bez użycia skalpela, tak naprawdę jest formą wielowymiarowego masażu endodermicznego połączonego z drenażem limfatycznym. Podczas gdy pacjenci w trakcie zabiegu poddają się błogiemu relaksowi, ich skóra ulega dotlenieniu, rozświetleniu i ujędrnieniu, czego efekty widać już po pierwszym razie.

Czym jest Icoone?

Zabiegi Icoone to bezapelacyjnie nowatorskie podejście do liftingu nieinwazyjnego oraz walki z innymi problemami skórnymi. Technikę tę stosuje się najczęściej do ujędrnienia skóry twarzy, zwłaszcza w okolicy konturu ust i oczu, redukcji drugiego podbródka, skóry szyi, a także dekoltu. Metoda ta polega na mechanicznym masażu leczniczym przy wykorzystaniu systemu głowic Robomini i Robomikro. Dzięki systemowi wymiennych końcówek głowic, zabieg można wykonywać na obszarach delikatnych skóry, jak np. właśnie w okolicy oczu czy ust. Masaż wykonany przy użyciu urządzenia Icoone jest bardzo precyzyjny, a zarazem niezwykle skuteczny. Niektórym pacjentom kojarzy się z szerzej znaną Endermologią, aczkolwiek w rzeczywistości zabiegi różnią się od siebie techniką, w jakiej są wykonywane oraz czasem trwania sesji i sposobem pracy głowicy zabiegowej.

Komu dedykowany jest zabieg Icoone?

Można by powiedzieć, że każdemu komu zależy na zdrowym i młodym wyglądzie skóry twarzy oraz osobom szukającym zabiegu efektywnego w leczeniu, a jednocześnie relaksującego. Jednym z nas częściej, innym być może nieco rzadziej zdarza się przyznać, iż czujemy się zmęczeni. Mówiąc to mamy wówczas na myśli stan zmęczenia fizycznego oraz kondycji psychicznej. To zupełnie normalne, z uwagi na tempo, w jakim żyjemy. Warto jednak dodać, iż oznaki owego zmęczenia bardzo odbijają się na naszej twarzy, także w stanie jej skóry. Mówi się wówczas, że skóra na twarzy pozbawiona została blasku, ”poszarzała”, zaczęła przedwcześnie wiotczeć.

Metoda Icoone w tej sytuacji stanowi antidotum na wszelkie te dolegliwości. Zabieg dedykowany jest osobom, które chcą nadać swojej twarzy drugie życie i podarować jej młody, zdrowy wygląd i to bez interwencji chirurga. Ogromną zaletą tego rodzaju masażu próżniowego jest możliwość poddania zabiegowi miejsc trudno dostępnych i jak wspomnieliśmy wcześniej – delikatnych.

Pacjenci z uszkodzonym układem limfatycznym, którzy korzystają z usług fizjoterapeuty, jeśli nie ma ku temu innych przeciwskazań, również mogą wspomóc się drenażem limfatycznym przy użyciu urządzenia Icoone. Celem zabiegu będzie w tym przypadku skuteczne przywrócenie fizjologicznego drenażu tkankowego oraz tworzenie optymalnych warunków do regeneracji uszkodzonego układu limfatycznego. Podkreślmy raz jeszcze, iż Icoone pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. W efekcie serii zabiegów technologia Icoone dzięki pobudzeniu komórek do produkcji lipolizy i kolagenu, likwiduje luźną skórę, obrzęki limfatyczne, blizny oraz wszelkie objawy starzenia się skóry.

Jak przebiega zabieg Icoone w Body Care Clinic?

Jak każdy inny zabieg, tak również zabieg Icoone poprzedzony jest w naszej klinice spotkaniem konsultacyjnym z kosmetologiem. To pierwszy i zarazem najistotniejszy krok w tym procesie, ponieważ podczas tego spotkania nasz ekspert kwalifikuje pacjenta do zabiegu, jak również zakłada ilość zabiegów oraz określa efekty terapii. Zabieg skóry twarzy rozpoczyna się od wykonania dokładnego demakijażu. Następnie kosmetolog w zależności od wskazań i potrzeb skóry pacjenta, wybiera odpowiedni program zabiegowy. Pacjent relaksuje się i odpoczywa, podczas gdy głowica urządzenia Icoone stymuluje skórę jego twarzy. Czas trwania zabiegu kształtuje się w przedziale od 10 do 40 minut i kończy nałożeniem serum na obszar poddany leczeniu. Zaraz po zakończeniu masażu pacjent może wrócić do codziennej aktywności, z tą różnicą, że jego skóra jest odżywiona i bardziej promienna. Ilość zabiegów w całej terapii jest kwestią indywidualną, aczkolwiek najczęściej rekomenduje się serię 10 lub 12 masaży.

W skrócie o efektach.

Fenomen Icoone leży nie tylko w jego skuteczności, ale także w szybkim zauważeniu zaskakujących efektów. Metoda ta pozwala napiąć skórę, poprawić jej koloryt oraz wygładzić zmarszczki. Poprawie ulega ukrwienie skóry i znika problem opuchniętej twarzy. Zdecydowane efekty widzimy w poprawie konturu ust, oczu podbródka oraz owalu twarzy. Icoone to także idealna metoda w radzeniu sobie z kurzymi łapkami oraz cieniami i tzw. „workami pod oczami”.

Icoone to bezinwazyjna metoda leczenia i ujędrnienia skóry, bez użycia skalpela. Dzięki tej metodzie możecie przywrócić młody wygląd swojej twarzy i znów cieszyć się pełnią życia.

Więcej informacji na temat zabiegu Icoone znajdziecie tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem pt. „Walka gigantów Icoone vs. Endermologia”

ENDERMOLIFT

Masaż, którego doświadczasz podczas zabiegu Endermolift oparty jest na mechanicznej stymulacji komórek, co z kolei przyczynia się do naturalnej syntezy kwasu hialuronowego w skórze (wzrostu jego poziomu nawet do 80%). Ponadto dzięki możliwości regulacji „siły” zabiegu Endermolift doskonale sprawdzi się w terapii łączonej np. z lipolizą iniekcyjną, której celem jest redukcja tkanki tłuszczowej np. na podbródku.

Endermolift to doskonały sposób na naturalne odmłodzenie i rewitalizację skóry bez inwazyjnych działań takich jak nakłuwanie czy intensywne złuszczanie naskórka (np. podczas zabiegów z użyciem peelingów).

Efekty jakie możesz uzyskać?

Regularnie wykonywany zabieg Endermolift pozwoli Ci cieszyć się zdrową, gładką i jędrną skórą twarzy, szyi, dekoltu i piersi! Nie można zapomnieć również o doskonałych efektach jakie uzyskujemy dzięki połączeniu zabiegu Endermolift i lipolizy iniekcyjnej – redukcja drugiego podbródka. Dobrze wykonany masaż endodermiczny przyczyni się do redukcji obrzęków, jeżeli więc zmagasz się z problemem worków i opuchnięć pod oczami – Endermolift przyniesie ci rezultaty jakich oczekujesz.

Efekty na twarzy, szyi, dekolcie i biuście:

  • poprawa jędrności skóry,
  • redukcja drobnych zmarszczek,
  • drenaż limfatyczny – redukcja obrzęków,
  • likwidacja drugiego podbródka,
  • modelowanie owalu twarzy
  • dotlenienie skóry – poprawa jej kolorytu.

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z kosmetologiem. Podczas takiego spotkania specjalista kwalifikuje Cię do zabiegu i wspólnie z Tobą określa efekty terapii. Sam zabieg jest bardzo przyjemny, pozwoli Ci się zrelaksować i odetchnąć od codziennych obowiązków.

Po wykonaniu przez kosmetologa demakijażu skóry, przystępuje on do doboru odpowiedniego programu zabiegowego (w zależności od wskazań twojej skóry). Podczas zabiegu specjalista przeprowadza przez twoją skórę niewielką głowicę urządzenia, która stymuluje ją przez przyjemny masaż. Zabieg może trwać od 10 do 30 minut (10 minut to tzw. zabieg express). Na zakończenie kosmetolog wybiera odpowiedni dla Ciebie krem/serum po zabiegowe i nakłada je na obszar pozabiegowy.

Jak często wykonywać zabiegi?

Istotą zabiegów Icoone i Endermolift jest wykonywanie go w serii. W zależności od efektów jakie chcesz uzyskać, kondycji Twojej skóry i innych indywidualnych predyspozycji kosmetolog zaleci odpowiednią liczbę zabiegów i odstępów między nimi, najczęściej będzie to seria 10 do 15 zabiegów, w odstępach od 2 do 3 dni.

Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle wystarcza jeden zabieg w miesiącu. Terapia podtrzymująca nie tak intensywna jak terapia właściwa, lecz ma bardzo duże znaczenie – pozwala utrzymać aktywność fibroblastów, pobudzonych już do wzmożonej pracy.

Jeżeli chcesz cieszyć się zdrową i gładką skórą bez okresu rekonwalescencji – ten zabieg jest dla Ciebie!

Chcesz umówić wizytę online w 30 sekund? Kliknij TUTAJ

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry