TOP 5 zabiegów na ciało przed sezonem letnim

Lato, lato – przybywaj! Kto z nas po długiej i intensywnej zimie nie marzy o wakacjach, w blasku pełnego słońca? W trop za marzeniami o urlopie w tropikach, podążają  pragnienia o idealnym wyglądzie. I słusznie, bo wiele jesteśmy w stanie osiągnąć, by zacząć zachwycać latem, ale żeby było to możliwe musimy działać już teraz.

Największe urodowe marzenia na lato, to…

Oczywiście, w dużej mierze to co chcielibyśmy poprawić, a czego pozbyć się ostatecznie zanim nadejdzie sezon letni, jest kwestią indywidualną. Niemniej najczęściej pragniemy pozbyć się nadmiernie zgromadzonej tu i tam tkanki tłuszczowej, nieestetycznego i uciążliwego owłosienia, a także zyskać gładką i zdrowo wyglądającą skórę. Każde z tych marzeń jest jak najbardziej do zrealizowania, należy jednak podkreślić, że zadowalające efekty osiągamy po serii zabiegów. A to oznacza, że aby nasze plany ziściły się na czas, musimy rozpocząć działanie właśnie teraz! Zatem po kolei.

Icoone – żegnamy cellulit i obrzęki oraz redukujemy tkankę tłuszczową

Jeśli słyszeliście już o Icoone, zapewne wiecie, że nazywany jest nową generacją masażu podciśnieniowego. Efekty jakie możemy dzięki niemu uzyskać, w pełni to potwierdzają. Icoone zapewnia bezpieczną pracę nad jędrnością skóry także u pacjentów, których problem stanowią rozszerzone naczynia krwionośne. Zabieg przy wykorzystaniu głowic masujących z rolkami posiadającymi  liczne otwory, pozwala działać precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr skóry. Każdy komu zależy na trwałym pozbyciu się cellulitu, odjęciu zbędnych centymetrów w obwodach, ujędrnieniu skóry, a także pozbyciu się obrzęków limfatycznych powinien zainteresować się zabiegiem Icoone.

Najważniejszym czynnikiem w osiągnięciu  wymarzonych  efektów,  jest wykonanie  zabiegu w serii. Najczęściej są to serie 10 lub 15 zabiegów, w odstępach 2-4dniowych. O tym, ile zabiegów będzie potrzebnych, poinformuje Cię specjalista Body Care Clinic podczas konsultacji i poznania Twojego problemu. W celu podtrzymania efektów, zwykle zaleca się przeprowadzenie zabiegów przypominających (1-2 miesięcznie). 

 

Endermologia – piękna i wymodelowana sylwetka

Tworząc TOP 5 zabiegów na ciało przed latem, nie mogliśmy nie uwzględnić endermologii, która stanowi odpowiedź na pytanie – jak skutecznie pozbyć się tłuszczu.

Jest to bowiem wysoce efektywna metoda redukcji lokalnych otłuszczeń, uporczywego cellulitu i  poprawy struktury skóry. Jeśli marzysz o założeniu  latem krótkich spodenek, bez dyskomfortu widocznej tzw. skórki pomarańczowej i efektu obcierania ze względu na nadmiar tłuszczu zgromadzony po wewnętrznej stronie ud, endermologia – to właściwe rozwiązanie.

Na czym polega ta metoda modelowania sylwetki? Zabieg jest jednym z najstarszych  i  najbardziej skutecznych, a opiera się na bezpośrednim oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną. Jest to nic innego, jak intensywny masaż próżniowy wykonywany odpowiednio skonstruowaną głowicą zasysającą. Podczas zabiegu, moduł masujący składający się z dwóch rolek, wykorzystując podciśnienie, tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę a rozwijana przez drugą.

Metoda ta zapewnia redukcję tkanki tłuszczowej, której trudno pobyć się przy pomocy ćwiczeń i diety. Endermologia, to metoda naturalna i bezinwazyjna, bezpieczna także dla kobiet w ciąży. Podobnie, jak w przypadku Icoone, zaleca się serię od 10 do 15  zabiegów plus zabiegi przypominające, w zależności od kondycji skóry.


Kriolipoliza Cooltech –  wymrażanie lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej

Brzmi jak niemożliwe? Trudno się dziwić, ponieważ kripoliza to metoda przełomowa, obwieszczona królową wśród bezinwazyjnych sposobów redukcji komórek tłuszczowych. Wiemy, że może szokować, jednak odkąd stosujemy ją w swojej klinice byliśmy świadkami spektakularnych efektów pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których najchętniej się gromadzi, czyli: brzucha, ud, bryczesów, boczków i ramion.  


Kriolipoliza polega na  usunięciu komórek tłuszczowych z organizmu poprzez wymrożenie, co prowadzi do ich rozpadu, a następnie uwolnienia ich zawartości. Innymi słowy cooltech w bezpiecznym procesie doprowadza do apoptozy, czyli kontrolowanej śmierci komórek tłuszczowych. Efektem zabiegu kripolizy cooltech  jest zatem redukcja centymetrów w obwodach w miejscu wykonywania  zabiegu. Każdy zabieg to mniej więcej 2-4 centymetrów mniej. Zaleca się od 3 do 4 zabiegów, w odstępach co 6 tygodni. Ostateczne efekty zabiegu widoczne są pomiędzy 6 a 8 tygodniem od zakończenia kuracji. Zapewniamy jednak, że warto zaczekać.

Zaskakujące efekty liftingu przy pomocy fal radiowych

Zrobiło się nieco chłodno, kiedy pisaliśmy o kriolipolizie Cooltech, a więc teraz powieje zdecydowanym ciepłem i to takim w temperaturze ok. 40-45°C. Kolejny zabieg z naszego TOP 5 to radiofrekwencja (fala radiowa), która zapewnia efekt odmłodzonej i ujędrnionej skóry dzięki technologii wykorzystującej podgrzewanie właściwych jej warstw.


W zależności  od czasu i mocy działania, fale radiowe  wywołują skrócenie i zagęszczenie kolagenu – ujędrnienie skóry. Można więc powiedzieć, że zabieg  przy pomocy fal radiowych, naprawia to co psuje się wraz z upływem lat. Chodzi oczywiście o ubywanie włókien kolagenowych, które z wiekiem ulegają rozciąganiu. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu napina  ponownie włókna kolagenowe i stymuluje fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Rekomenduje się serię 3 do 5 zabiegów, w ostępach od 2 do 4 tygodni.

Depilacja laserowa, czyli koniec z niechcianym owłosieniem

Gładka, pozbawiona wrastających włosków skóra –  to marzenie każdej kobiety, niezależnie od pory roku, chociaż marzenie to przybiera na sile, kiedy temperatura na dworze rośnie. Metod pozbycia się owłosienia, jest wiele. Najczęściej w zaciszu domowym praktykujemy wosk i maszynki do golenia.  


Niestety efekty tych  metod są krótkotrwałe, a nierzadko i przykre w skutkach, kiedy dochodzi np. do podrażnień czy zapalenia mieszków włosowych i powstania blizn. Skuteczną metodą depilacji polecaną przez naszych specjalistów jest epilacja (depilacja laserowa). Po przejściu serii zabiegów skutecznie pozbędziesz się owłosienia.  Pomoże Ci w tym laser diodowy – Primelase – złoty standard depilacji laserowej na całym świecie! Ilość zalecanych zabiegów jest indywidualnie dobierana do pacjenta, aczkolwiek najczęściej jest to od 8 do 10 zabiegów, co 5 do 8 tygodni. Niesamowite w tej depilacji laserowej jest to, że zauważalne efekty występują już po pierwszym zabiegu.

 

  Nie czekaj z marzeniami do lata. Zacznij realizować je właśnie teraz i przygotuj się na sezon w pełni!

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry