TOP 5 zabiegów na skórę twarzy przed sezonem letnim

W poprzednim wpisie dzieliliśmy się z Wami TOP 5 zabiegami na ciało, które wykonane w serii przyniosą Wam do lata upragnione efekty. Czas więc na skórę twarzy! Co zrobić, aby wraz z rozpoczęciem wakacji  móc pochwalić  się promienną i rozświetloną cerą? Przede wszystkim umówić się na spotkanie  konsultacyjne ze specjalistą z Body Care Clinic, który dobierze odpowiednią metodę leczenia. I jeszcze jedno –  chcąc zdążyć ze zmianami do lata, działanie należy rozpocząć już teraz!

Peeling chemiczny – pobudź skórę do regeneracji

Z reguły peelingi chemiczne kojarzą się ze złuszczaniem naskórka –  i słusznie. Nie jest to jednak jedyna możliwość, jaką dają zabiegi z wykorzystaniem kwasów. Seria odpowiednio dobranych peelingów, zapewnia redukcję przebarwień i trądziku, usuwanie zmarszczek, a przede wszystkim daje widoczne efekty odmłodzonej skóry: rozświetlenie, napięcie oraz nawilżenie. Peeling chemiczny polega na aplikacji  jednej  lub więcej substancji chemicznych, pod wpływem których następuje przyspieszenie odnowy komórkowej.

Natychmiastowe rezultaty jego działania polegają na głębszym lub płytszym złuszczeniu naskórka. Działania długoterminowego dopatrujemy się natomiast w regeneracji skóry i produkcji  kolagenu, co powoduje,  że  skóra  jest głęboko  nawilżona, a  problem  zmarszczek i przebarwień znika. Na rynku dostępnych jest dużo mieszanek kwasów chemicznych, co pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb pacjenta.

W Body Care Clinic wykorzystujemy: kwas salicylowy,  kwas askorbinowy, nomelan Cafeico, target, TCA, peeling roztworem Jessnera, dermamelan, kwas migdałowy (różne stężenia procentowe), kwas glikolowy, kwas mlekowy,  kwas azelainowy, kwas pirogronowy, SpaPeel Sesderma, a także Ferulac Peel. Ilość zabiegów, jakie należy wykonać, jest kwestią indywidualną wynikającą  ze  stanu  i potrzeb  skóry. Dla  redukcji  blizn zaleca się od 5 do 10 zabiegów, przy zabiegach redukcji zmarszczek i poprawy sprężystości skóry od 2 do 4 zabiegów. Preferowane są również zabiegi przypominające.

PRX – T33 – skóra jędrna, jak nigdy przedtem

Jeśli dotąd nie słyszeliście o tej metodzie, zapewne zdziwi  Was obietnica ujędrnionej, napiętej skóry z redukcją blizn i zmniejszeniem poszerzonych porów bez konieczności złuszczania. Niemniej to wszystko prawda – dzięki PRX-T33 (przeczytaj więcej o zabiegu w artykule), preparatowi medycznemu służącemu do biorewitalizacji  skóry  bez  konieczności użycia igieł. Stanowi połączenie kwasu trójchlorooctowego, kojowego oraz nadtlenku wodoru.

Choć ma działanie zbliżone do peelingu chemicznego, można wykonywać go również w słoneczne dni, ponieważ jak wspomnieliśmy skóra w konsekwencji zabiegu nie łuszczy się i nie ma obaw wystąpienia przebarwień.  Zabieg  PRX-T33 to zabieg bankietowy, nie wymaga  przygotowań,  trwa mniej więcej kwadrans i gwarantuje szybko widoczne efekty. Nakładanie płynu na skórę odbywa się przy pomocy intensywnego masażu opartego na ruchach liftingujących, a ilość nakładanych warstw zależy od kondycji skóry. Najczęściej wykonuje się go w serii od 3 do 5 zabiegów, co 7 lub 14 dni. Skóra Twojej twarzy po wykonaniu serii zabiegów, będzie jędrna, rozświetlona, pozbawiona przebarwień i widocznych zmarszczek.

Radiofrekwencja mikroigłowa – nieoperacyjny lifting

Radiofrekwencja  mikroigowa, to metoda stosowana w medycynie estetycznej do zwiększania napięcia skóry, usunięcia zmarszczek oraz blizn –  zwłaszcza tych trudnych do zlikwidowania, np. po trądziku czy też redukcji przebarwień.  Zabieg opiera się na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pośrednictwem promieniowania elektromagnetycznego. Fenomen radiofrekwencji mikroigłowej w regeneracji skóry, opiera się na tym, że ciepło przekracza próg 42 stopni i  skraca  strukturę włókien kolagenowych.

Dochodzi wówczas do wyzwolenia mechanizmu naprawczego i zmuszenia tkanki do przebudowy, a wbita igła uruchamia wyrzut z naczyń krwionośnych czynników  wzrostu.  Mesotherm  jako  źródło  ciepła używa prądu o częstotliwości  radiowej RF a nie światła,  zatem zabiegi  można przeprowadzać przez cały rok. Nie ma mowy o uwrażliwieniu na światło, czy konieczności odbycia rekonwalescencji.  Zazwyczaj wykonuje się od 3 do 6 zabiegów, w odstępie co 4 tygodnie. Efekt widoczny jest już  po pierwszej radiofrekwencji, ale aby osiągnąć pełnię szczęścia do l ata, należy zacząć leczenie już teraz. Alternatywą dla tradycyjnej radiofrekwencji jest ablacyjna radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus, o której przeczytacie tutaj.

Dermapen –  odmładzamy skórę twarzy

W skrócie, zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka, w efekcie czego dochodzi do pobudzenia procesów produkcji kolagenu i elastyny. Dermapen jest nowoczesną technologią, która zapewnia poprawę wyglądy skóry na całym ciele.

To metoda precyzyjna i skuteczna, zapewniająca odżywienie i nawilżenie naszej skóry. Podczas zabiegu  głowica  wyposażona w kilkadziesiąt mikroigiełek nakłuwa naskórek twarzy,  szyi,  dekoltu  przygotowując go do przyjęcia specjalnie skoncentrowanych koktajli i to na odpowiedniej głębokości. Zabieg właściwy może być wykonywany w miejscowym znieczuleniu (maść znieczulająca) i trwa ok. 10-20 minut (same nakłucia).

Dermapen skuteczny jest w serii, najczęściej 3 do 5 zabiegów, w odstępach ok. 14 – 30 dni. Po zakończeniu  terapii  zauważysz wyraźną poprawę kondycji skóry m.in.  redukcję poszerzonych porów, płytkich zmarszczek, przebarwień.

Osocze bogatopłytkowe – przepis na naturalne odmłodzenie

Czas na ostatni z naszego TOP 5 zabiegów na skórę twarzy przed latem, a mianowicie na mezoterapię igłową z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, potocznie nazywaną – wampirzym liftingiem. To z pewnością bardzo dobra alternatywa dla osób, które obawiają się, są uczulone lub po prostu nie chcą poddawać się zabiegom przy użyciu innych preparatów medycyny estetycznej. Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego zapewnia naturalne efekty i niskie ryzyko powikłań.

Dzięki tej metodzie możliwe jest odżywienie i nawilżenie skóry, szczególnie w okolicy oczu (tzw. kurze łapki), policzków, nosa i ust. Dotyczy również okolic szyi, dekoltu i dłoni. Sekret tkwi w białkach, których rolą jest zmotywować procesy naprawcze. Przyspieszają one  gojenie się ran, co wygląda mniej więcej tak, że powstaje strupek, a pod  nim nowa, gładka już skóra. Cały proces dąży do tego, żeby skóra stała się elastyczna i jędrna, czyli – MŁODA! O tym jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeczytacie tutaj.

Pamiętajcie, że  aby zabieg  przyniósł oczekiwane odmłodzenie musi, zostać wykonany w serii, średnio 3-5 zabiegów, co dwa tygodnie.

Nie wiemy jak u Was, ale w Katowicach coraz częściej gości wiosenne powietrze, które skutecznie wypiera zimę. To idealny moment na podjęcie działania i spektakularną metamorfozę. Jeśli chcecie więc zrobić coś  dobrego dla swojej skóry – umówcie się na konsultacje  do  Body Care Clinic. Po serii najlepiej dobranych do Waszych potrzeb zabiegów, będziecie mogli śmiało wykrzyczeć: Lato, nadchodzę!

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry