Kosmetologia

Masaż Icoone – niezawodny w terapiach łączonych

Bezpieczna praca nad jędrnością skóry u Pacjentów zmagających się z problemem rozszerzonych naczyń krwionośnych. O jego działaniu i wskazaniach opowiada kosmetolog Sandra Malinowska (Warzecha)

Czym jest ICOONE?
ICOONE to rodzaj masażu endermologicznego, który przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jego celem jest wyszczuplenie sylwetki, ujędrnienie ciała, wysmuklenie, a także działanie antycellulitowe. Wszystko zależy od potrzeb Pacjenta, które ustalamy podczas konsultacji kosmetologicznej.


Kobiety vs mężczyźni
Jest to zabieg, który przeprowadzamy na całym ciele przez pierwsze 20min, a następnie skupiamy się na wybranych partiach ciała. U kobiet najczęściej są to pośladki i tył ud, natomiast u mężczyzn wybieramy inny rodzaj masażu próżniowego endermologię LPG, przeznaczony jest dla skóry, która jest bardziej zbita, mamy wtedy na celu wyszczuplenie sylwetki oraz pozbycie się zbędnych centymetrów w obwodach.


Dla kogo?
ICOONE jest przeznaczony dla osób, które prowadzą zdrowy i tryb życia, natomiast są niezadowolone z pewnych partii ciała. Serię zabiegową możemy również wykonać u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zabiegami i chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, a także rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną.
Terapie łączone – fala radiowa
Musimy pamiętać, że te zabiegi wykonujemy w terapiach łączonych. Icoone często jest podstawą, a w zależności od wskazań dołączamy zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej, szczególnie wskazane u osób z utratą jędrności skóry, najczęściej u kobiet po ciąży bądź u mężczyzn, którzy bardzo szybko zgubili kilogramy podczas ćwiczeń, zmagają się z obwisłą skórą i chcą poprawić jej strukturę. Fala radiowa jest zabiegiem przyjemnym, ponieważ podczas zabiegu odczuwamy intensywne ciepło, które wnika wgłąb tkanek i pobudza włókna kolagenowe i elastynowe, dzięki czemu nasza skóra staje się jędrniejsza, bardziej napięta, a cellulit zostaje wygładzony.

Terapie łączone – kriolipoliza
Możemy te zabiegi łączyć również z kriolipolizą. Jest to bardzo polularny zabieg, który polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Już po pierwszym zabiegu możemy się spodziewać utraty dwóch centymetrów w obwodzie. Wykonujemy go zarówno u mężczyzn jak i kobiet na brzuchu, na okolicy boczków, najczęściej na wewnętrzną część ud czy okolicę kolan, z których ciężko zrzucić nadprogramową tkankę tłuszczową przy aktywności fizycznej.

Terapie łączone – lipoliza iniekcyjna
Zabiegi ICOONE możemy również łączyć z zabiegami medycyny estetycznej.  Najczęściej jest to lipoliza iniekcyjna wykonywana przez lekarza, następnie Pacjent kontynuje zabiegi u kosmetologa, który wyszczupla ciało masażem w miejscu nagromadzenia lokalnej tkanki tłuszczowej poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych.

Wskazówki
Przekazujemy Pacjentom wskazówki podczas wykonywania serii zabiegowej np. aby w dniu zabiegu wykonał delikaną aktywnośc fizyczną w postaci 40 minutowego spcaeru, aby pamiętał o dobrych nawykach żywieniowych, pił wystarczającą ilość wody, ponieważ metabolity które musza zostać usunięte potzrebują tego typu wspomagaczy.

Pacjenci odwiedzają nas na masażach ICOONE min. 2 razy w tygodniu. Seria składa się z minimum 10 zabiegów, po których zauważymy poprawę jędrności, elastyczności skóry szczególnie na pośladkach oraz na tylnej częściu ud, a także redukcję cellulitu, wygładzenie skóry i uniesienie pośladków.

Więcej o ICOONE przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://bodycareclinic.pl/oferta/zabiegi/icoone-zabieg-na-cialo/

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 700 21 53 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

O autorze

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Kosmetologia, Śląskiego Uniwersytetu  Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów na twarz i ciało z wykorzystaniem aparatury medycznej oraz tych bez użycia sprzętów. Swoje kwalifikacje potwierdzają posiadane certyfikaty. Interesuje się zabiegami z zakresu modelowania sylwetki, złożonymi terapiami redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawy jędrności skóry. Podczas prowadzenia swoich pacjentów przykłada szczególną uwagę do prowadzonego trybu życia, nawyków żywieniowych oraz aktywności sportowej. Zachęca do wprowadzania zmian w stylu życia swoich pacjentów, aby wspomagać terapie profesjonalną. Podejście holistyczne to główny cel jej pracy również w dbaniu o skórę twarzy, szyi i dekoltu. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i z pełnym zaangażowanie układa profesjonalną pielęgnację domową dobraną do potrzeb skóry pacjenta.

Henryk Sienkiewicz kiedyś napisał „Głowa od tego, żeby o skórze myślała”, dlatego zgodnie z cytatem przykłada szczególną uwagę do profilaktyki i zapobiegania starzenia się skóry. Pasją zawodową są również peelingi chemiczne, z których ciągle pogłębia swoją wiedzę oraz zabiegi z zakresu laseroterapii.

Jest osobą uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Prywatnie lubi adrenalinę, sporty zimowe, jazdę motocyklem oraz jazdę konną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via


Strona kliniki
Body Care Clinic