Botoks na lato – nadpotliwości mówimy stanowcze NIE!!

Mokry problem… skąd się bierze i jak sobie z nim radzić? Zobaczcie co polecamy 🙂

Przyczyny występowania

Po co się pocimy? Zadaniem potu jest schładzać ciało i regulować pH skóry. Ale jeśli pot dokucza Ci nawet siedząc w klimatyzowanym pomieszczeniu, możemy zacząć mówić o nadpotliwości. Nadmierna potliwość to bardzo uciążliwy problem, trudny do ukrycia w szczególności latem. Przyczyny bywają różne, ale efekt zazwyczaj ten sam: poczucie wstydu i skrępowania, często prowadzące do utraty pewności siebie. Pochodzenia przypadłości upatrywać można m.in. w chorobach (nadczynność tarczycy, cukrzyca), w nadmiernie stresujących sytuacjach lub niewłaściwej diecie.

O nadpotliwości mówimy wtedy, kiedy dany obszar np. pachy są stale mokre. Ponadto możemy rozróżnić nadpotliwość ogólną – dotyczącą całego ciała lub miejscową, która występuje na wybranych obszarach ciała m.in. w okolicach twarzy, na dłoniach lub stopach. I to właśnie nadmierne wydzielanie potu na wspomnianych obszarach jest wskazaniem do zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Na czym polega zabieg i czy jest skuteczny?

Działanie toksyny botulinowej, zwanej potocznie botoksem polega na zablokowaniu działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego, w wyniku cz

ego wydzielanie potu znacznie się zmniejsza. Skuteczność tego zabiegu jest naprawdę wysoka. W jednym z badań klinicznych, wytwarzanie potu zmniejszyło się o 87% po tygodniu od podania preparatu. Ponadto u 95% pacjentów objętość potu zmniejszyła się o ponad połowę.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedza wnikliwa konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który kwalifikuje do zabiegu i wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Obszar zabiegowy zostaje znieczulony miejscowo, a sam zabieg polega na punktowym wkłuciu igły i podaniu toksyny botulinowej. Czas zabiegu ze znieczuleniem to około 45-60 minut.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg jest skuteczny przez około 5-8 miesięcy, jest to bardzo indywidualnie uwarunkowane i u każdego efekt może utrzymywać się przez inny czas. Ostatecznie jednak efekt zanika. Pozwala to na przetestowanie skuteczności zabiegu bez obaw o długotrwały efekt, w przypadku braku zadowolenia. Jest to też dobra alternatywa na lato, jeśli przez resztę roku problem nie jest na tyle dolegliwy.

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu, nie jesteś przekonana do działania toksyny botulinowej lub masz wątpliwości co do przeciwwskazań, zapraszamy na konsultację z naszymi lekarzami medycyny estetycznej.

O TYM I INNYCH ZABIEGACH PRZECZYTASZ KLIKAJĄC W PONIŻSZY LINK:

https://bodycareclinic.pl/oferta/zabiegi/nadpotliwosc/

Scroll to Top
Przewiń do góry