Starzenie się skóry. Jak spowolnić ten proces?

Już po 25 roku życia skóra zaczyna się biologicznie starzeć – to wtedy właśnie zaczyna w niej ubywać kolagenu, który decyduje o jej jędrności i gęstości, zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, zwłaszcza zmarszczki pod oczami.

Starzenie się skóry dzielimy na:

• starzenie wewnątrzpochodne (genetyczne, chronologiczne)
• starzenie zewnątrzpochodne ( słoneczne, fotostarzenie)
• starzenie hormonalne (związane ze zmianami hormonalnymi)

Dlaczego się starzejemy?

Starzenie się skóry i pojawienie się zmarszczek następuję w wyniku nie tylko naturalnych zmian w organizmie ale, również w konsekwecji naszych działań czynniki wpływające na przedwczesne starzenie się skóry to:

• promieniowanie UV,
• niewłaściwa dieta,
• niedobór snu,
• nadmiaru stresu i negatywnych emocji,
• nadużywanie używek w tym palenie papierosów i picie alkoholu,
• przebywanie w zanieczyszczonym środowisku.

Jak wygląda starzenie się skóry ?

Starzenie się skóry charakteryzuje się powstawaniem zmarszczek, utratą elastyczności, zmianą kolorytu, nierównomierną pigmentacją, suchością skóry oraz pojawieniem się ognisk nieprawidłowego rogowacenia naskórka. W obrębie naskórka dochodzi do zaniku warstwy rozrodczej oraz spadku produkcji ceramidów, natomiast w skórze właściwej następuje degradacja włókien kolagenowych i sprężystych. Na skutek degradacji naczyń krwionośnych, tkanki są niedostatecznie ukrwione co przekłada się na ich słabe dotlenienie oraz odżywienie. W działaniach profilaktycznych starzenia się skóry niezwykle istotna jest jej ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami, a także dobór odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami oraz regularne korzystanie z zabiegów gabinetowych.

W Body Care Clinic mamy szeroki wachlarz zabiegów o działaniu anty-aging. W zależności od zaawansowania stopnia starzenia się skóry możemy mu zapobiegać lub likwidować nawet już utrwalone zmarszczki.

Nasi specjaliści dobiorą odpowiednią terapię w zależności od jakości Twojej skóry oraz czasu jaki chcesz poświecić na odmłodzenie skóry. Wyróżniamy dwie grupy zabiegów anti-aging:

1. Pierwsza to działania natychmiastowo korygujące zmarszczki, czyli ostrzykiwanie twarzy np. toksyną botulinową tzw. botoks i stosowanie wypełniaczy głównie na bazie kwasu hialuronowego. Efekty są szybkie i spektakularne. Zwykle już po pierwszej wizycie nasza skóra wygląda dużo młodziej

2. Druga grupa dotyczy zabiegów rewitalizujących i kondycjonujących skórę. Tutaj należy wykonać serię zabiegów. Trzeba również być cierpliwym – na efekty należy poczekać, ale tym samym są one naprawdę długotrwałe. Zabiegi z drugiej grupy pozwalają osiągnąć dobrą kondycję skóry. Zaliczamy do nich m.in. Zabiegi światłem IPL jako fotoodmładzanie – przynosi świetne efekty, również usuwa przebarwienia. Morpheus 8- który w ostatnich czasach stał się hitem zabiegowym na całym świecie, szczególnie pośród gwiazd hollywood. Nie ma się jednak co dziwić, efekty są naprawdę spektakularne. Dermapen 4.0 – tego sprzętu nie trzeba przedstawiać. Złoty standard w zabiegach kosmetologicznych już od kilku lat. W rewitalizacji skóry pomogą nam również mocne peelingi, mezoterapię osoczem bogatopłytkowym lub innymi substancjami.

Scroll to Top
Przewiń do góry