Czy mezoterapia może pomóc w walce z łysieniem?

Łysienie nie jedno ma imię. Twoje włosy mogą nadmiernie wypadać z powodu zmian hormonalnych, czynników środowiskowych, niedoborów witaminowych lub chorób autoimmunologicznych. Nie baw się z problemem łysienia w kotka i myszkę. Odwiedź specjalistę i skorzystaj w profesjonalnej pomocy oraz skutecznych zabiegów.

Mezoterapia w walce z łysieniem — skuteczność i efekty

  • Mezoterapia igłowa: jest skutecznym narzędziem w walce z łysieniem. Poprzedzona wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej może skutecznie zahamować proces wypadania włosów. To jednak nie wszystko, koktajl z substancji odżywczych wzmacnia cebulki i stymuluje szybszy i efektywniejszy wzrost włosów. Takie działanie można śmiało porównać do dogłębnie działającej wcierki. Jak wygląda zabieg mezoterapii? Podczas konsultacji z lekarzem, specjalista znieczuli obszar, w którym będzie wykonywał zabieg. Następnie za pomocą strzykawki (z bardzo cienką igłą) poda specjalistyczny preparat w problematyczne dla Ciebie miejsca.

Efekty i ilość zabiegów: pełne efekty zabiegu zauważysz po około 3 miesiącach, choć już po 6 lub 8 tygodniach pojawią się pierwsze zmiany. Mezoterapia igłowa wymaga całej serii. Zazwyczaj taka seria składa się z 3 do 5 spotkań (w dwutygodniowych odstępach).

Mezoterapia igłowa cieszy się coraz większą popularnością. Często staje się również alternatywą dla inwazyjnych metod leczenia łysienia. Jednak pamiętaj, że najważniejsza jest w tym przypadku konsultacja z lekarzem oraz badanie trychologiczne. Łysienie może zależeć od wielu czynników, jeśli specjalista wyeliminuje nieprawidłową pielęgnację oraz czynniki środowiskowe, z pewnością skieruje Cię na dalsze badania.

W wyniku pogłębionej diagnozy mogą ujawnić się u Ciebie schorzenia autoimmunologiczne (np. hashimoto), niedobory witamin, problemy hormonalne. Wiele osób cierpi na nadczynność lub niedoczynność tarczycy, a także boryka się ze zwiększonym poziomem androgenów. Co więcej, nawet w takich przypadkach mezoterapia igłowa może okazać się bardzo pomocna.

Zabiegi mezoterapii w łysieniu – czy warto?

Jeśli trapią Cię problemy lub wątpliwości, porozmawiaj o nich ze specjalistą. Klinika medycyny estetycznej jest bezpiecznym miejscem, w którym otrzymasz rzetelną wiedzę i fachową pomoc. Co więcej, mezoterapia igłowa jest małoinwazyjną i dobrze tolerowaną metodą leczenia łysienia. Po iniekcjach możesz zauważyć jedynie zaczerwienienia lub delikatne obrzęki.

Czy mezoterapia igłowa może wygrać z transplantacją włosów? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta. Zaawansowane łysienie, które nie reaguje na inne metody leczenia, może wymagać radykalnych środków. Przeszczep włosów czasem jest konieczny dla uzyskania satysfakcjonującego efektu. Jednak, jeśli czasem mezoterapia może okazać się wystarczającą alternatywą.

Przesłankami, które stoją po stronie mezoterapii, jest niska inwazyjność oraz nieuciążliwa rekonwalescencja. Co ciekawe, jeśli zdecydujesz się na zabieg związany z transplantacją włosów, podczas rekonwalescencji możesz wspierać się również mezoterapią igłową. W ten sposób odżywisz skórę głowy i przyspieszysz jej regenerację.

Mezoterapia jako metoda przeciwdziałania łysieniu

W kwestiach związanych ze zdrowym wyglądem skóry oraz włosów kluczowe jest holistyczne podejście. Odżywcza dieta, troskliwa pielęgnacja i profesjonalne zabiegi
mogą zdziałać wiele dobrego, jednak cały organizm musi działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Punktem zapalnym w ciele człowieka często są schorzenia związane z układem hormonalnym oraz choroby autoimmunologiczne. Takie zaburzenia mogą pojawiać się w odpowiedzi na predyspozycje genetyczne, stres, zachwiany balans emocjonalny.

Przyczyny łysienia plackowatego lub autoimmunologicznego zapalenia tarczycy (hashimoto) nie są do końca znane, jednak często upatruje ich w sytuacjach stresowych. Dlatego, jeśli w wyniku pogłębionej diagnostyki odnajdziesz element układanki, który odpowiada za wzmożone wypadanie włosów, sięgnij po rekomendowane metody leczenia. Wtedy mezoterapia z pewnością będzie dodatkowym i efektywnym wsparciem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry