Zabiegi na zlikwidowanie naczynek na twarzy — laser, termokoagulacja czy IPL?

Pajączki, teleangiektazje, rozszerzone naczynka, każda z tych nazw określa ten sam problem. Cera naczynkowa często płata figle. Może podpowiadać Twoim rozmówcom, że czujesz napięcie lub stres, reagować rumieńcem na pikantną potrawę lub gorący napój. Co ciekawe, takie zmiany pojawiają się w wyniku skłonności genetycznych oraz niektórych schorzeń. Wrażliwa cera, która często reaguje czerwienią, jest dla Ciebie problematyczna? Skorzystaj z zabiegów, które pomogą Ci opanować naczynka.

Zabiegi na naczynka na twarzy – laser, elektrokoagulacja czy IPL

  • Laseroterapia: zamykanie naczyń laserem ND:YAG przynosi spektakularne efekty w usuwaniu pajączków. Sekretem działania tej metody jest laser neodymowo yagowy. Promień lasera wnika w głąb skóry, a długość fali, która wynosi 1064 nm, osiąga najlepsze wyniki w redukcji tego typu zmian.

Efekty i liczba zabiegów: pełne efekty uzyskasz po czterech tygodniach od zabiegu. Wtedy specjalista oceni stan Twojej skóry i zdecyduje, czy potrzebne będą zabiegi uzupełniające.

  • Elektrokoagulacja: jeśli chcesz pozbyć się uporczywych pajączków z okolicy nosa lub policzków to dobra alternatywa dla laseroterapii. Zamykanie naczyń Veinwave to zabieg termokoagulacji. Cala procedura polega na przykładaniu do skóry bardzo cienkiej igły wykonanej z niklu. W taki sposób do naczynka w kontrolowany sposób dostaje się energia o wysokiej częstotliwości. Istotne jest to, że częstotliwość ta trafia jedynie do osłabionych naczyń.

Efekty i liczba zabiegów: w przypadku pojedynczych naczynek wystarczy jeden zabieg. Jeśli borykasz się z zaawansowanym problemem, lekarz z pewnością zaproponuje Ci najlepsze rozwiązanie.

  • IPL: usuwanie rumienia IPL Lumecca to skuteczna metoda, która pozwoli Ci pozbyć się kłopotliwych zaczerwienień. Dlatego dzięki autorskiej metodzie leczenia opracowanej przez Body Care Clinic uzyskasz jeszcze lepsze efekty. Współpraca lekarza medycyny estetycznej z kosmetologiem obejmuje wnikliwą diagnozę oraz farmakoterapię połączoną z zabiegami. W jaki sposób usuwa naczynka? Specjalna głowica emituje fale, które są absorbowane przez hemoglobinę, czyli barwnik krwi. Skutkuje to zniszczeniem naczynka przez gwałtowne podgrzanie. Następnie do akcji wkraczają naturalne procesy, dzięki którym organizm wchłania uszkodzone pajączki.

Efekty i liczba zabiegów: w zależności od problemów, lekarz ustali odpowiednią dla Ciebie liczbę zabiegów.

Porównanie laseroterapii i termokoagulacji

Laseroterapia wykorzystuje promienie laserowe, które docierają do naczynek i zostają pochłonięte przez hemoglobinę, a następnie zamykają je. Natomiast termokoagulacja zamyka naczynka za pomocą energii cieplnej wytwarzanej przez fale radiowe lub inne urządzenia.

Obie metody są skuteczne, jednak preferowana jest zazwyczaj laseroterapia. Dlaczego? Z uwagi na precyzję oraz skuteczność. Jednak może zdarzyć się, że pacjent nie może poddać się ingerencji laserowej. Dlatego w przypadku każdego zabiegu kluczowe jest indywidualne podejście do pacjenta. Każda osoba i każdy problem skórny wymaga osobnej oceny

Skuteczne metody usuwania naczynek na twarzy

Skuteczność każdej metody zależy od wielu czynników. Kluczowa jest wstępna wizyta, podczas której lekarz dokładnie Cię zbada i wysłucha. Dopiero na tej podstawie z pewnością doradzi Ci oraz opowie o skutecznych metodach leczenia. Dlaczego tak ważne jest indywidualne podejście do pacjenta?

Każdy zabieg niesie za sobą pewne przeciwskazania. Żadna metoda nie będzie idealna dla wszystkich pacjentów. Z tego powodu tak istotne jest w braniu pod uwagę nie tylko skuteczności, ale też bezpieczeństwa dla danej osoby.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry