Skuteczne metody walki z rozstępami

Okres dorastania, ciąża, treningi związane z budowaniem masy mięśniowej, to wszystko może doprowadzić do powstawania rozstępów. Zmiany te przypominają tygrysie paski. Mogą pojawić się na piersiach, pośladkach, brzuchu, klatce piersiowej, a nawet plecach. Nie musisz się ich obawiać, ponieważ istnieją skuteczne metody walki z rozstępami.

Zabiegi na rozstępy – efekty i rezultaty

  • Dermapen 4.0: to innowacyjne urządzenie bazuje na frakcyjnym mikronakłuwaniu skóry. Dzięki serii zabiegów uwolnisz się od blizn i rozstępów. Jak wygląda zabieg? Za pomocą specjalistycznego urządzenia skóra zostaje kontrolowanie uszkodzona. Takie działanie pobudza ją do pracy oraz produkcji kolagenu i elastyny. Podczas jednej sesji otrzymasz kilkadziesiąt tysięcy nakłuć. Po zabiegu musisz zadbać o swoją skórę, pomoże Ci w tym specjalistyczna pielęgnacja. Dermapen 4.0 skutecznie usuwa rozstępy.
  • Usuwanie rozstępów laserem CO2RE: bazuje na intensywnym niszczeniu naskórka. To nowoczesne i skuteczne narzędzie, które pomoże Ci zapomnieć o rozstępach. Zabiegi wykonuje się w serii wynoszącej od 2 do 5 spotkań. Podobnie, jak w przypadku poprzedniego zabiegu kontrolowane zniszczenie naskórka skutkuje zwiększoną produkcją kolagenu oraz elastyny.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa: podczas zabiegu skóra jest nakłuwana i podgrzewana jednocześnie. Takie działanie mobilizuje ją do przebudowy oraz uruchamia czynniki wzrostu. Najczęściej potrzebnych jest od 3 do 5 spotkań w gabinecie. Po zabiegu stosuj się do wskazówek pielęgnacyjnych, o których opowie Ci specjalista. Radiofrekwencja mikroigłowa pomaga zniwelować rozstępy.
  • PRX T-33: to zabieg, który wyraźnie ujędrni Twoją skórę. Opiera się na chemiczne biorewitalizacji skóry, jednak nie jest to peeling chemiczny. Liftinguje, odmładza, oczyszcza i wybiela. Zabieg polega na aplikacji specjalistycznego preparatu w towarzystwie masażu. Ilość zabiegów w jednej serii uzależniona jest od wskazań specjalisty, zazwyczaj to od 5 do 10 spotkań. PRX T-33 łagodzi widoczność rozstępów.
  • Mezoterapia mikroigłowa: bazuje na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka. Pobudza w ten sposób do działania kolagen oraz elastynę. Podobnie, jak w przypadku wszystkich zabiegów kluczem do skuteczności jest ilość sesji. Jeśli wykonasz całą serię, skóra z pewnością odwdzięczy Ci się mniej widocznymi rozstępami.

Czy istnieje przepis na jedną i idealną metodę usuwania rozstępów? Zdecydowanie nie. Dlatego kluczem do skutecznej terapii jest konsultacja ze specjalistą. Podczas szczegółowego wywiadu z kosmetologiem opowiedz o swoich oczekiwaniach. Z pewnością otrzymasz fachową poradę oraz wsparcie w postaci wyboru metody dopasowanej do potrzeb Twojej skóry.

Metody redukcji rozstępów – co działa najlepiej?

Zabiegi w połączeniu z pielęgnacją pomogą Ci efektywnie redukować rozstępy. Co ciekawe, dzięki pielęgnacji możesz przeciwdziałać powstawaniu kolejnych. Oczywiście zmiany hormonalne oraz geny to czynniki, których nie można całkowicie wyeliminować, ale elastyczna i wypielęgnowana skóra zniesie znacznie więcej. Dlatego odpowiednia rutyna pielęgnacyjna, która obejmuje regularne złuszczanie i nawilżanie, zawsze procentuje.

Metody zabiegowe związane z redukcją rozstępów już znasz. Jednak co możesz zrobić dla swojej skóry w domowym zaciszu?

  • Kremy i olejki: regularne nawilżanie skóry, to wielki krok w stronę elastyczności. Wypracuj rutynę pielęgnacyjną, która będzie prawdziwą zbroją dla Twojej skóry. Wtedy nawet przeciwności losu i wymagające warunki, nie będą stanowiły dla niej tak dużego obciążenia. To inwestycja na przyszłość.
  • Masaże: to prawdziwa uczta dla zmysłów i kondycji Twojej skóry. Masaż poprawia krążenie w tkankach oraz wpływa na elastyczność. Podobnie, jak w przypadku nawilżania regularne masaże procentują. Wypielęgnowana skóra, która pobudzana jest masażami, lepiej radzi sobie w ekstremalnych warunkach związanych np. z ciążą.
  • Zdrowa dieta i aktywność fizyczna: jest kluczowa dla harmonijnego funkcjonowania całego organizmu. Odżywione ciało, które otrzymuje porcję aktywności fizycznej działa niczym dobrze naoliwiona maszyna. To wszystko wpływa również na kondycję skóry. Dlaczego? Bo skóra jest odbiciem tego, co dzieje się wewnątrz organizmu.

Skuteczne metody na walkę z rozstępami

Intensywne rozciąganie skóry prowadzi do mechanicznego uszkodzenia włókien kolagenowych, a w efekcie do powstania rozstępów. Okres dojrzewania, ciąża, szybki przyrost masy ciała, predyspozycje genetyczne, tych czynników nie można całkowicie wyeliminować. Dlatego kluczowa w tym przypadku jest kondycja skóry, którą możesz wzmacniać na wiele sposobów. Masaże, zabiegi wpływające na elastyczność skóry, domowa pielęgnacja, zdrowa dieta i aktywność fizyczna będą wspierały jej ogólną kondycję.

Jeśli na Twoim ciele mimo działań prewencyjnych pojawiły się rozstępy, sięgnij po zaawansowane metody leczenia. Laseroterapia, mezoterapia, radiofrekwencja mikroigłowa – to wszystko powstało po to, aby Ci pomóc. Bo w dobie rozwiniętej kosmetologii oraz medycyny estetycznej, nie musisz borykać się z widocznymi rozstępami. Znajdź specjalistę, który otoczy się profesjonalną opieką i ciesz się pięknym ciałem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry