Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Przemęczenie, deficyt snu, stres, nieprawidłowa dieta lub niektóre schorzenia mogą objawiać się cieniami w okolicy oczu. Odpowiedzialny za to jest zastój limfy sprawiający, że skóra w tym miejscu przybiera czerwonofioletowy odcień. Czy cieni pod oczami możesz pozbyć się jedynie zdrowym trybem życia i odpowiednią ilością snu? Zdecydowanie nie. Dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej zyskasz wypoczęty i świeży wygląd.

Skuteczne sposoby na pozbycie się cieni pod oczami

  • Żele i kompresy o właściwościach chłodzących: żele mogą być skarbnicą składników aktywnych takich jak arnika, świetlik, witamina C, kofeina. Możesz spotkać produkty wyposażone w specjalny chłodzący aplikator. Dodatkowo w lodówce możesz trzymać specjalny chłodzący kompres, który może okazać się pomocny, gdy okolica oczu potrzebuje natychmiastowego ratunku.
  • Płatki oraz maseczki pod oczy: podobnie jak w przypadku chłodzących żeli możesz znaleźć w takich produktach bogactwo substancji aktywnych. Dodatkowo płatki i maseczki są wygodne w aplikacji, a niektóre przed zastosowaniem możesz schłodzić w lodówce dla jeszcze lepszego efektu.
  • Naturalne metody i zioła: kompresy z rumianku, herbaty lub ogórków pomogą Ci zredukować opuchliznę oraz uczucie zmęczenia.
  • Odpowiednie nawodnienie: woda jest kluczowa dla zdrowia organizmu i wyglądu skóry. Dlatego pij odpowiednią ilość płynów, dostosowaną do Twojego zapotrzebowania i aktywności.
  • Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: to prawdziwy ratunek dla zmęczonych okolic oczu. Umów się na konsultację. Po dokładnym wywiadzie specjalista wybierze dla Ciebie odpowiedni zabieg.

Cienie pod oczami są niezwykle popularnym problemem natury estetycznej. Niewystarczająca ilość snu, nieprawidłowa dieta, stres to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że Twoja twarz może wyglądać na zmęczoną.

Czy to oznacza, że cienie możesz niwelować jedynie odpoczynkiem? W przypadku rodziców małych dzieci, którzy jednocześnie są aktywni zawodowo lub osób pracujących zmianowo byłoby to niemożliwe. Dlatego pomocne mogą okazać się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które sprawią, że okolice oczu będą wyglądały na wypoczęte.

Zabiegi na cienie pod oczami — efekty i metody

  • Mezoterapia igłowa: to prawdziwa uczta dla skóry. Za pomocą iniekcji Twoja skóra otrzyma odpowiednie substancje lecznicze, odżywcze i regenerujące. Podczas wstępnej wizyty lekarz wysłucha Cię i przeanalizuje Twój problem. Na podstawie tego wybierze odpowiedni koktajl, który następnie wprowadzi do skóry metodą iniekcyjną.

Nie musisz obawiać się strzykawki i ewentualnych ukłuć. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą bardzo cieniutkiej igły, dlatego nie jest bolesny. W ten sposób możesz odświeżyć nie tylko okolicę oczu, ale też dekoltu, szyi, skórę głowy lub inne części ciała.

Efekty i ilość potrzebnych zabiegów: jeśli chcesz uzyskać optymalny efekt, skorzystaj z całej serii zabiegów. Zazwyczaj taka procedura wymaga od 3 do 5 spotkań, w czternastodniowych odstępach. Po takiej serii możesz wykonywać zabiegi przypominające co trzy miesiące lub pół roku (w zależności od potrzeb).

  • Peelingi chemiczne: potrafią naprawdę wiele. Podczas pierwszej wizyty, w zależności od rodzaju Twojej skóry i potrzeb specjalista wybierze odpowiedni roztwór. Indywidualne podejście jest kluczowe, jeśli chcesz osiągnąć optymalne efekty.

Efekty i ilość zabiegów: to bardzo indywidualna sprawa. Optymalne efekty osiągniesz po całej serii zabiegów, których ilość i częstotliwość przedstawi Ci specjalista. Może to być od 2 do nawet 10 zabiegów.

  • Karboksyterapia: tajemnica tego zabiegu tkwi w medycznym dwutlenku węgla. Cała procedura opiera się na iniekcji (za pomocą bardzo cienkiej igły) dokładnie odmierzonej porcji medycznego dwutlenku węgla. W efekcie dochodzi do przyspieszenia metabolizmu, poprawia się ukrwienie w tkankach, a skóra zyskuje lepszy wygląd.

Efekty i ilość zabiegów: dzięki karboksyterapii skutecznie zlikwidujesz cienie i worki w okolicy oczu. Dla optymalnego efektu wykonaj serię zabiegów. Najczęściej będzie to wymagało od 3 do 12 spotkań.

Jak zredukować cienie pod oczami

Domowe metody i regularne zabiegi niwelujące cienie pod oczami to nie wszystko. Zatroszcz się o siebie od środka. Nawet subtelna zmiana trybu życia z pewnością przyniesie Ci pierwsze efekty. Lekka lub umiarkowana aktywność fizyczna i zdrowa dieta mogą sprawić wiele frajdy. Chcesz sięgnąć po więcej? Stosuj techniki relaksacyjne, bo balans emocjonalny jest kluczowy dla pięknej skóry. Postaraj się wyeliminować również nadmiar soli, alkoholu i innych używek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry