Domowy odkurzacz do wągrów. Hit czy kit?


„Walczysz z wągrami? Zobacz urządzenie, które usuwa je w kilka minut. A zabieg robisz sama w domu…”

Ten nagłówek z pewnością nie jest Wam obcy! Jakiś czas temu świat oszalał na punkcie domowego urządzenia do oczyszczania twarzy. Poprosiliśmy o opinię w tej kwestii naszego eksperta kosmetolog Sandrę Malinowską.

Odkurzacz do wągrów, co to w ogóle jest?
Urządzenie to jest przeznaczone do domowego użytku, zazwyczaj posiada wymienne końcówki, bawełniane filtry i silikonowe końcówki. Gadżet ten ma za zadanie oczyścić skórę z zanieczyszczeń oraz zaskórników, a także usunąć martwy naskórek.

Źródło: https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-wagrow-2019-mikrodermabrazja-diamentowa-7915116574

Sposób użycia
Przed użyciem maszynki wykonaj tzw. parówkę, aby rozpulchnić twarz oraz otworzyć ujścia gruczołów łojowych, ruchy głowicą powinny być wykonywane do góry, aby działać antygrawitacyjnie na skórę. Ruchy powinny być powolne, nie dynamiczne, aby skóry zbytnio nie rozciągać. Nie powinniśmy używać maszynki zbyt często, zassanie nie może być długie w jednym miejscu, maksymalnie ok. 3 sekund.

Plusy
Plusami używania maszynki to nieco lepsze oczyszczenie skóry odkurzaczem, niż manualne wykonywane w zaciszu domowym.

Minusy
Do minusów możemy zaliczyć przede wszystkim moc urządzenia. W gabinecie mamy możliwość dostosowania odpowiedniej mocy do każdej cery. Odkurzacz do wągrów nie jest wskazany do skóry wrażliwej oraz dla osób z cera naczyniową oraz skłonnością do pękających naczynek czy z tendencją do powstawania siniaków. Nie nadaje się również do skóry zwiotczałej, ponieważ może pogłębić ten problem. W przypadku maszynki do użytku domowego, nie ma możliwości prawidłowego zdezynfekowania końcówek.

Odkurzacz wągrów i zaskórników w jakimś stopniu spełnia swoje zadanie, jednak jego nieumiejętne użytkowanie może wyrządzić więcej szkód, niż pożytku.


Jeżeli masz problem z zanieczyszczoną skórą, stanami zapalnymi i dodatkowo Twoja skóra jest wrażliwa, zalecamy udać się do specjalisty kosmetologa na specjalistyczną konsultację lub wykonanie np. mikrodermabrazji korundowej, tak aby nie uszkodzić skóry i działać jednocześnie antybakteryjnie.

Opinie na temat tego urządzenia są różne, natomiast wiele osób twierdzi, że pomimo regularnego użytkowania, nie widzi spektakularnych efektów, a po zabiegu skóra jest widocznie podrażniona. Zbiera bardziej zanieczyszczenia za skóry, po całym dniu, niż oczyszcza ujścia gruczołów łojowych z zanieczyszczeń.

Zabieg w gabinecie
Przed rozpoczęciem zabiegu mikrodermabrazji korundowej lub diamentowej zaczynamy od konsultacji, następnie wykonujemy demakijaż, w celu prawidłowego oczyszczenia twarzy z zanieczyszczeń oraz makeupu. Po dogłębnej analizie, wywiadzie i sprawdzeniu stanu skóry, ekspert decyduje czy zabieg może się odbyć. Podstawy to dezynfekcja skóry i użycie sterylnej końcówki, która jest jednorazowa do wykonania zabiegu. Powinniśmy wykonywać ruchy w odpowiednich kierunkach, z dobrana prędkością w zależności od miejsca wykonywania zabiegu, a także odpowiednim zasysem, czyli mocą.

Po zabiegu również powinniśmy zadbać o działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, wyciszające skórę, użyć preparatu który zwężą ujścia gruczołów łojowych a także nawilżyć skórę bezpośrednio po zabiegu.

Poznaj zabiegi, które pomogą Ci rozwiązać problem rozszerzonych porów:
Mezoterapia korundowa – kliknij i dowiedz się więcej
Mezoterapia mikroigłowa – kliknij i dowiedz się więcej
Zabieg globalny igłowa – kliknij i dowiedz się więcej
PRX-T33 – kliknij i dowiedz się więcej
Osocze bogatopłytkowe – kliknij i dowiedz się więcej
Peelingi/kwasy chemiczne – kliknij i dowiedz się więcej 

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry