Mezoterapia igłowa nie jest dla Ciebie?

Chcesz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, ale obawiasz się igieł? Doskonale to rozumiemy! Z tego powodu mamy dla Ciebie wspaniałą alternatywę: mezoterapię bezigłową Mesotherm. To sposób na całkowicie bezbolesne i bezpieczne odmłodzenie, odżywienie i  nawilżenie Twojej skóry. Sprawdź!

mezoterapia bezigłowa okolica oka
Mezoterapia bezigłowa – okolica oka

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje osiągnięcia z dziedziny chemii i fizyki. Ogólnie rzecz ujmując, zabieg polega na wprowadzeniu do skóry właściwej składników aktywnych zawartych w koktajlach za pomocą specjalistycznej głowicy. Przepływający przez głowicę prąd elektryczny wywołuje zjawisko tzw. elektroporacji. Jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem działania pola elektrycznego. Dzięki temu dochodzi do otwarcia kanalików hydrofilowych, co pozwala na lepszą absorbcję podawanych składników. Oczywiście zmiany w strukturze błony komórkowej są w pełni odwracalne, następuje jedynie czasowa destabilizacja.

Jak wygląda zabieg mezoterapii bezigłowej?

Jak wygląda zabieg?
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania przed przyjazdem do Body Care Clinic. Wizyta rozpoczyna się wnikliwą konsultacją stanu skóry na wybranym obszarze. Preparat stosowany podczas zabiegu dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry. Do czynności wstępnych zalicza się dokładny demakijaż i dezynfekcja skóry.

Sam zabieg składa się z trzech faz. W pierwszej fazie impuls elektryczny powoduje „wtłoczenie” koktajlu z substancjami aktywnymi przez otwarte kanaliki. W drugiej fazie dochodzi do pogłębienia efektu – substancje wprowadzane są głębiej. Jednocześnie z komórek usuwane są toksyny pod wpływem podciśnienia wytworzonego w tkankach. Ostatnia faza to „zacieranie śladów” – kanaliki są zamykane, a ciśnienie w komórkach ulega normalizacji.

Podczas zabiegu możesz odczuwać delikatne mrowienie i ciepło.

Mezoterapia bezigłowa na okolice oka (+ redukcja cieni pod oczami)
Mezoterapia bezigłowa na okolice oka (+ redukcja cieni pod oczami)

Na czym polega przewaga mezoterapii bezigłowej?

W stosunku do mezoterapii igłowej i mikroigłowej – przede wszystkim na całkowitym braku odczuć bólowych (również tych, które rozwijają się w naszej wyobraźni na widok igły ;)) Na skórze bezpośrednio po zabiegi nie ma też żadnych (mikro)uszkodzeń, co sprawia, że może być wykonywany jako zabieg bankietowy.

W porównaniu z innymi zabiegami z użyciem składników aktywnych, mezoterapia bezigłowa pozwala na wprowadzenie w głąb skóry związków dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Dotyczy to także tych wielocząsteczkowych, które w normalnych warunkach nie przeszłyby przez barierę skórną. Zostają one przetransportowane dzięki czasowej destabilizacji błony.

Dodatkowo nasza głowica do mezoterapii bezigłowej wyposażona jest w vacuum. Zassanie skóry zapewnia jej masaż, a co za tym idzie stymulację włókien w skórze właściwej, poprawę krążenia, wspomaganie wydalania toksyn i lepsze przyswajanie składników odżywczych.

Dla kogo zabieg jest rekomendowany?

Mezoterapia bezigłowa na twarz
Mezoterapia bezigłowa na twarz

Zabieg ten jest idealny dla każdego typu cery, ponieważ wszystko zależy od rodzaju wprowadzonej ampułki. W zależności od potrzeb skóry i jej stanu, składniki aktywne, które wprowadzimy w głąb skóry, mogą poprawić jej ogólną kondycję, zredukować zmarszczki, cellulit, rozstępy czy poprawić jej nawilżenie.

Rekomendujemy go szczególnie tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną.

Scroll to Top
Przewiń do góry