Mezoterapia igłowa nie jest dla Ciebie?

Obawiasz się igieł, a zabiegi, które je wykorzystują przyprawiają Cię o zawrót głowy? Mamy dla Ciebie wspaniałą alternatywę! Mezoterapię bezigłową Mesotherm, która pozwoli bezboleśnie i bezpiecznie odżywić, nawilżyć oraz odmłodzić Twoją skórę.

Zabieg mezoterapii na okolicę oka
Zabieg mezoterapii na okolicę oka

Czym jest mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia bezigłowa to zabieg wprowadzania składników aktywnych zawartych w koktajlach w głąb skóry za pomocą specjalistycznej głowicy. Substancje aktywne są „wtłaczane” za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny wywołując zjawisko tzw. elektroporacji. Jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem działania pola elektrycznego. Dzięki temu dochodzi do odwracalnych zmian w strukturze błony komórkowej (czasowa destabilizacja), co skutkuje otwarciem kanalików hydrofilowych.

Jak wygląda proces?
Faza I
W pierwszej części impuls elektryczny powoduje „wtłoczenie” koktajlu z substancjami aktywnymi właśnie przez te kanaliki.

Faza II
W drugiej części substancje wprowadzane są głębiej, a z komórek usuwane są toksyny pod wpływem wytworzonego w tkankach podciśnienia.

Faza III
W ostatniej fazie kanaliki są zamykane, a ciśnienie w komórkach ulega normalizacji.

Mezoterapia bezigłowa na okolice oka (+ redukcja cieni pod oczami)

Zabieg pozwala na wprowadzenie w głąb skóry związków dokładnie tam, gdzie są potrzebne, nawet tych wielocząsteczkowych, które w normalnych warunkach nie przeszłyby przez barierę skórną. Zostają one przetransportowane dzięki czasowej destabilizacji błony. Jest to zjawisko odwracalne, nie uszkadza błon komórkowych, które po zamknięciu kanalików wracają do pierwotnej struktury.

Mezoterapia bezigłowa jest alternatywą dla mezoterapii igłowej, podczas której wprowadzane są substancje aktywne za pomocą wielu nakłuć. Mezoterapia bezigłowa zapewni świetne efekty bez potrzeby nakłuwania skóry.

Dodatkowo nasza głowica do mezoterapii bezigłowej wyposażona jest w vacuum. Zassanie skóry zapewnia jej masaż, a co za tym idzie stymulację włókien w skórze właściwej, poprawę krążenia, wspomaganie wydalania toksyn i lepsze przyswajanie składników odżywczych.

Dla kogo zabieg jest rekomendowany?

Mezoterapia bezigłowa na okolicę twarzy
Mezoterapia bezigłowa na okolicę twarzy

Zabieg ten jest idealny dla każdego typu cery, ponieważ wszystko zależy od rodzaju wprowadzonej ampułki. W zależności od potrzeb skóry i jej stanu, składniki aktywne, które wprowadzimy w głąb skóry mogą poprawić jej ogólną kondycję, zredukować zmarszczki, cellulit, rozstępy czy poprawić jej nawilżenie.

Czy to boli?
Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym i przyjemnym. Pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty bez poddawania się bardziej inwazyjnym zabiegom. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które boją się, bądź nie są gotowe na bardziej inwazyjne działanie jak na przykład mezoterapii igłowa.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Wizyta rozpoczyna się wnikliwą konsultacją podczas której specjalista zarekomenduje, który zabieg jest odpowiedni dla potrzeb pacjenta. Następnie wykonany zostanie demakijaż i dezynfekcja skóry oraz nałożenie ampułki z koktajlem dobranym indywidualnie do potrzeb skóry. Głowica przykładana jest do skóry i włączana dopiero, gdy styka się ona ze skórą pacjenta. Podczas zabiegu dczuwalne jest mrowienie i delikatne ciepło. Parametry są dostosowane do odczuć pacjenta. Zabieg jest łatwy, szybki i przyjemny;)

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

 • Miejscowa opuchlizna, obrzęk
 • Cukrzyca nieleczona
 • Skaleczenia w obszarze zabiegowym
 • Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze
 • Nadwrażliwość skórna
 • Stosowania steroidów, leków przeciwzapalnych
 • Ciąża, laktacja
 • Zażywania antybiotyków i okres infekcji
 • Nowotwory (5 lat od zakończenia leczenia)
 • Epilepsja
 • Schorzenia o podłożu nerwowo- mięśniowym
 • Wypełniacze w obszarze zabiegowym
 • Metalowe implanty w obszarze zabiegu

Ile zabiegów jest potrzebnych do uzyskania oczekiwanych rezultatów?Seria 3 do 5 zabiegów, w odstępach od 7 do 14 dni.

Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg miesięcznie wystarcza. 🙂

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 700 21 53 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności