Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej opornej na ćwiczenia

Ćwiczysz i nie widzisz efektów? Poznaj działanie lipolizy iniekcyjnej w walce z ciężko zlokalizowaną tkanką tłuszczową.

Czy można na ostatnią chwilę poprawić to, czego jeszcze nie udało nam się zniwelować? Jeśli pomimo walki o ładną sylwetkę wciąż zmagasz się z miejscową, ciężką do usunięcia tkanką tłuszczową, możesz skorzystać z rozwiązań jakie oferuje medycyna estetyczna. W szczególności zabiegi lipolizy iniekcyjnej (zwanej również mezoterapią lipolityczną) mogą przynieść oczekiwane efekty.

Lipoliza iniekcyjna stosowana jest w celu redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach opornych na ćwiczenia.

Lipoliza iniekcyjna jest to rodzaj mezoterapii igłowej, która ma na celu miejscowe redukowanie komórek tłuszczowych zarówno na ciele, jak i w okolicach twarzy. Jest zabiegiem mało inwazyjnym, polegającym na wstrzyknięciu preparatu zawierającego fosfatydylocholinę oraz kwas dezoksycholanowy w odpowiednie warstwy skóry, w celu zmniejszenia wielkości zlokalizowanych tam komórek tłuszczowych. W ten sposób wywołujemy kontrolowany stan zapalny, w trakcie którego dochodzi do rozpadu ścian komórek i uwolnienia ich zawartości. Proces ten trwa do 14 dni i dopiero wtedy można zaobserwować pełen efekt zabiegu.

Redukcja drugiego podbródka.

Lipoliza iniekcyjna a liposukcja

Ćwiczysz na siłowni, a mimo to nie możesz spalić opornej miejscowej tkanki tłuszczowej? Pomimo szczupłej sylwetki masz problem z drugim podbródkiem, boczkami, oponką lub obwisłą skórą? Lipoliza iniekcyjna nie jest dedykowana osobom otyłym lub z nadwagą, jest raczej przeznaczona dla osób szczupłych borykających się z miejscową nagromadzoną tkanką tłuszczową. Nie jest to także zabieg zalecany osobom z niewydolnością nerek lub wątroby, cukrzykom oraz kobietom ciężarnym.

Połączenie lipolizy iniekcyjnej z masażem próżniowym Icoone lub Endermologie ujędrnia obwisłą skórę nad kolanami.

Jeśli cierpisz na ogólną otyłość najlepszym rozwiązaniem jest liposukcja, czyli chirurgiczne usuwanie tłuszczu. Jest to inwazyjny zabieg, który wymaga kilkudniowej rekonwalescencji. Jego największą zaletą jest bardzo szybko widoczny efekt. W przypadku lipolizy iniekcyjnej na ostateczny efekt trzeba czekać do kilku tygodni. Jest on również zależny od ilości wykonanych zabiegów.
Sam zabieg jest bardzo szybki, a co najważniejsze jego wykonanie nie wyklucza z codziennych aktywności. Na obszarze zabiegowym aplikowana jest maść znieczulająca i w momencie, kiedy zacznie działać, lekarz medycyny estetycznej podaje preparat w odpowiednie warstwy skóry za pomocą strzykawki. Po zabiegu może pojawić się lekka opuchlizna, do kilku dni może utrzymywać się tkliwość.

W calu spotęgowania efektów działania preparatu rekomendujemy wykonanie serii masażów próżniowych (Endermologia/Icoone), których celem jest dokładnie rozprowadzenie preparatu pod skórą i jeszcze silniejsza stymulacja skóry. Podczas konsultacji z naszymi specjalistami opracowywana jest indywidualna terapia zabiegowa w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Specjaliści określają ile zabiegów lipolizy byłoby niezbędnych do osiągnięcia zadowalających efektów i w jaki sposób łączyć je z zabiegami Endermologii lub Icoona.

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 🙂

Scroll to Top
Przewiń do góry