Różnice między zabiegami liftingującymi — nici PDO, wypełniacze, botoks

Zabiegi liftingujące nie muszą oznaczać inwazyjnych ingerencji chirurgicznych. Dzisiejsza medycyna estetyczna dysponuje szeroką gamą zabiegów pomagających zatrzymać młodość na dużo dłużej, niż wskazuje na to metryka. Bo świeży i młody wygląd zauważalnie wpływa na samopoczucie, które często jest kluczem do szczęścia.

Porównanie zabiegów liftingujących — nici PDO, wypełniacze, botoks

Małoinwazyjne metody liftingujące cieszą się ogromną popularnością. Bo spektakularne efekty można osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie z nieprzysparzającą problemów rekonwalescencją. Największą popularnością wśród zabiegów liftingujących cieszą się nici PDO, wypełniacze oraz botoks.

Chcesz dowiedzieć się, czym różnią i jakie efekty możesz uzyskać w przypadku nici PDO, wypełniaczy lub botoksu? Spójrz na proste porównanie:

  • Nici PDO: wprowadzanie są do skóry za pomocą igieł. Mają za zadanie liftingować wskazany obszar oraz pobudzać tkanki do produkcji kolagenu. Co ciekawe, nici są całkowicie rozpuszczalne. Służą głównie do poprawy kształtu policzków, owalu twarzy oraz redukowania oznak starzenia w obrębie szyi. Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.
  • Wypełniacze: są najczęściej preparatami stworzonymi na bazie kwasu hialuronowego. Wstrzyknięcie wypełniacza w wybrany obszar skutkuje poprawą jędrności przy jednoczesnym nadaniu objętości. Dlatego metoda ta jest niezwykle pomocna przy wypełnianiu głębokich zmarszczek lub konturowaniu twarzy. Efekty zazwyczaj utrzymują się od 6 do 18 miesięcy.
  • Botoks: zabieg opiera się na wstrzyknięciu toksyny botulinowej. Substancja ta jest neurotoksyną, która powoduje czasowe osłabienie mięśni. Dlatego iniekcje z botoksu są skuteczne w przypadku zmarszczek mimicznych w okolicy czoła, wokół oczu lub między brwiami. Efekty utrzymują się od 3 do 6 miesięcy.

Poprawa owalu twarzy, młodszy wygląd, twarz wyglądająca na stale wypoczętą – brzmi bajkowo, prawda? Jednak takie efekty są jedynie wytworem wyobraźni, czy marzeniem o magicznej różdżce. To wszystko możesz osiągnąć z pomocą medycyny estetycznej.

Oczywiście warto pamiętać o tym, że niezbędnym elementem do rozpoczęcia przygody z poprawą wyglądu jest konsultacja ze specjalistą. Podczas takiej wizyty możesz opowiedzieć o efektach, jakie chcesz osiągnąć, a specjalista na podstawie tego wybierze dla Ciebie najlepszy zabieg.

Który zabieg liftingujący wybrać — nici PDO, wypełniacze, botoks

W tym przypadku kluczowa jest analiza potrzeb i konsultacja ze specjalistą. Rodzaj skóry, wymarzony efekt oraz rodzaj zmarszczek, podczas takiej wizyty wspólnie ułożycie wszystkie klocki będące niezbędnymi składnikami do wyboru odpowiedniego zabiegu. Specjalista omówi z Tobą również wszystkie za i przeciw oraz ewentualne skutki uboczne. Ze względu na to, że każda osoba jest inna, warto dowiedzieć się o ewentualnych przeciwskazaniach, tak aby zmaksymalizować bezpieczeństwo danej metody.

Co ciekawe, koszty zabiegów mogą wahać się w zależności od gabinetu, jak i regionu, w którym się znajduje. W tym przypadku najważniejszym czynnikiem jest bezpieczeństwo. Dlatego zawsze wybieraj specjalistów, którym możesz oddać się w atmosferze pełnego zaufania.

Skuteczność i efekty zabiegów liftingujących

Każdy z zabiegów niesie ze sobą pewne efekty. Jednym z trendów w dziedzinie medycyny estetycznej jest nadawanie pięknego i naturalnego wyglądu. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Osoba borykająca się z uporczywymi zmarszczkami mimicznymi będzie oczekiwała innego efektu niż ktoś, komu sen z powiek spędzają opadające policzki lub niesymetryczne usta.

Wszystkie trzy zabiegi mają pewną wspólną cechę, ich efekty nie są wieczne. W zależności od metody efekty ustają po pewnym czasie. Dlatego wspólnie ze specjalistą ustal strategię działania. Regularne wizyty i powtarzanie zabiegów w określonych odstępach czasowych pozwolą Ci zachować promienny wygląd na dużo dłużej, niż wskazuje na to pesel.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry