Zabiegi na redukcję cellulitu — jakie są możliwości?

Cellulit, potocznie nazywany skórką pomarańczową dotyka wielu osób. To nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które objawia się nierównościami na powierzchni skóry. Cellulit najczęściej pokrywa okolice ud, pośladków oraz bioder. Co ciekawe, nie jest jednostką chorobową, a jedynie defektem estetycznym, nad którym można pracować. Zabiegi, aktywność fizyczna i odpowiednia pielęgnacja pomagają zminimalizować problem.

Redukcja cellulitu — dostępne opcje

Cellulit jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej pod skórą, który prowadzi do zmian w tkance podskórnej. To problem estetyczny, który swoim wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Co ciekawe, cellulit nie zawsze jest widoczny. Często uwidacznia się dopiero po ściśnięciu kawałka skóry. Czy warto podejmować walkę z cellulitem? Z pewnością, ponieważ dobry wygląd łączy się z dobrym samopoczuciem. Istnieje wiele rozwiązań, które niwelują lub ograniczają problem związany ze skórką pomarańczową:

 • Zabiegi w gabinecie: szeroka gama metod sprawia, że walka z cellulitem jest skuteczna. Odpowiedź gabinet, a wspólnie ze specjalistą opracujecie strategię dopasowaną do Twojego ciała. Wśród zabiegów redukujących cellulit znajdziesz: laseroterapię, endermologię, karboksyterapię, fale radiowe, kriolipolizę, mezoterapię, masaż podciśnieniowy Icoone.
 • Dieta: jest prawdziwym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, wpływa na stan skóry i krążenia. Składnikami takiej diety są: optymalne nawodnienie, sezonowe owoce i warzywa, zdrowe tłuszcze, pełnoziarniste produkty, białko. Pomocne jest wyeliminowanie używek, soli, cukrów prostych i przetworzonej żywności.
 • Aktywność fizyczna: usprawnia krążenie krwi oraz limfy przy jednoczesnym wzmacnianiu mięśni. Regularne uprawianie sportu wiąże się z przyjemnością i mniej widocznym cellulitem. Pływanie, jazda na rowerze, bieganie lub joga – tutaj wszystkie chwyty są dozwolone.
 • Masaż: wykonywany regularnie w domowym zaciszu lub gabinecie pomaga zredukować cellulit. Usprawnia krążenie krwi oraz limfy. W tym przypadku najważniejsza jest regularność oraz spora dawka cierpliwości.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Zastanawiasz się jaki zabieg pomoże Ci w walce z cellulitem? Skieruj swoje kroki do profesjonalnego gabinetu. Podczas takiej wizyty specjalista oceni stan Twojej skóry oraz zaproponuje najskuteczniejszy zabieg. Dlaczego indywidualne podejście do każdego pacjenta jest tak ważne? Cellulit może charakteryzować się różnym stopniem zaawansowania. Dodatkowo u każdej osoby mogą występować inne przeciwskazania do stosowania pewnej gamy zabiegów. Specjalista, biorąc pod uwagę swoje doświadczenie i indywidualne cechy pacjenta, wybiera zabiegi, które są bezpieczne oraz efektywne. Najpopularniejszymi zabiegami pomagającymi w walce z cellulitem są:

 • Laseroterapia: to jedna z nowoczesnych metod leczenia skórki pomarańczowej. Jest nieinwazyjna, jednak taki zabieg zawsze musi odbywać się w profesjonalnym gabinecie. Laser emituje energię, która dociera do głębszych warstw skory i pomaga w rozbijaniu nierównomiernie rozłożonych komórek tłuszczowych. Efekt? Widoczne zmniejszenie cellulitu i poprawa jędrności skóry.
 • Endermologia: bardzo skuteczna w redukcji cellulitu. To nieinwazyjna metoda bazująca na masażu podciśnieniowym wykonywanym za pomocą specjalnych głowic. Widoczne zmiany pojawiają się już po pierwszym zabiegu, jednak aby uzyskać pełne efekty, warto poddać się całej serii zabiegów.
 • Karboksyterapia: zabieg opiera się na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. W ten sposób dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych przez proces lipolizy. To nieinwazyjna oraz bezpieczne metoda. Dla uzyskania maksymalnych efektów najlepiej skorzystać z serii zabiegów. Jak długo możesz cieszyć się gładką skórą po takim zabiegu? Optymalne efekty zazwyczaj utrzymują się od 6 do 9 miesięcy.
 • Fale radiowe: są kuszącą alternatywą dla inwazyjnych ingerencji chirurgicznych. Zabieg opiera się na emisji fal radiowych, które przekształcają się w ciepło endogenne. Taki mechanizm pozwala na efektywne rozbijanie tkanki tłuszczowej, zmniejszenie jej objętości, co finalnie doprowadza do całkowitej redukcji tych komórek. Dla uzyskania maksymalnych efektów warto poddać się całej serii zabiegów z użyciem fal radiowych.
 • Kriolipoliza: opiera się na miejscowym schłodzeniu części ciała poddawanej zabiegowi. Taki proces prowadzi do efektu lipolizy (rozpadu komórek tłuszczowych). Zniszczone komórki krystalizują się, a następnie są wydalane z organizmu. Na pełne efekty zabiegu trzeba poczekać około miesiąca.
 • Mezoterapia: polega na mikroiniekcjach, które dostarczają do głębszych warstw skóry substancje aktywne. Taki koktajl ma na celu poprawę krążenia, zwiększenie rozpadu komórek tłuszczowych oraz widoczną poprawę jędrności. Optymalne efekty zazwyczaj widoczne są po serii zabiegów wahających się w przedziale od 3 do 7 wizyt.
 • Masaż podciśnieniowy Icoone: to innowacyjna metoda pomagająca modelować sylwetkę. Oprócz redukcji cellulitu możesz spodziewać się ogólnej poprawy kondycji skóry. Zabieg bazuje na maksymalnej stymulacji tkanek bez ryzyka uszkodzenia skóry. Warto poddać się serii zabiegów, aby cieszyć się pięknym ciałem bez widocznej skórki pomarańczowej.

Metody redukcji cellulitu — co warto wypróbować

Pierwszym krokiem w redukcji cellulitu powinno być uważne wsłuchanie się we własne ciało. Jeśli czujesz, że ruch może okazać się pomocny, wybierz się na zajęcia sportowe, bieganie, pływanie lub rower. Aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia są prawdziwymi sprzymierzeńcami w walce z cellulitem. Istotne jest jednak to, aby aktywność była dla Ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Zdrowa dieta, nawadnianie się i unikanie odżywek to zawsze dobry pomysł, który oprócz wyglądu znacząco wpłynie na Twoje zdrowie. Chcesz pozbyć się uporczywego cellulitu w gabinecie? Skorzystaj z porady specjalisty i wybierz zabieg, który pozwoli Ci uzyskać wymarzony efekt.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry