Zabiegi na poprawę owalu twarzy i konturów

Owal twarzy nierozerwalnie łączy się z atrakcyjnym wyglądem. Niestety wraz z biegiem czasu skóra wykazuje się mniejszym napięciem. Wtedy na ratunek przychodzą zabiegi poprawiające owal i kontury twarzy. Dzięki medycynie estetycznej nawet w dojrzałym wieku możesz cieszyć się młodym wyglądem.

Modelowanie twarzy – najskuteczniejsze zabiegi

  • Zabiegi z użyciem wypełniaczy: wolumetria to małoinwazyjna metoda poprawy owalu twarzy. Wypełnienie substancją na bazie kwasu hialuronowego zmarszczek, policzków, ust lub okolicy nosa sprawia, że obszary te zyskują jędrność. Efekty widoczne są praktycznie od razu po zabiegu. Jednak warto pamiętać, że wypełniacze wchłaniają się wraz z upływem czasu. Dlatego taki zabieg trzeba powtarzać. Co ciekawe, procedura ta jest małoinwazyjna i bardzo bezpieczna. Oczywiście niezwykle ważne jest to, aby każdą ingerencję w obrębie ciała wykonywał doświadczony specjalista. Obawiasz się skutków ubocznych? Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem podczas wizyty w gabinecie. Skutki uboczne mogą obejmować obrzęk, zasinienia, reakcje alergiczne lub infekcje.
  • Lifting twarzy nićmi PDO: metoda bazuje na cieniutkich jedwabistych niciach chirurgicznych, które zostają umiejscowione w skórze bez konieczności inwazyjnego zabiegu. Wprowadzane są za pomocą bardzo cienkich igieł. Takie nici ulegają stopniowej absorpcji przez organizm. Jak działają? Stymulują skórę do produkcji kolagenu, co skutkuje poprawą jej jędrności. Efekty są widoczne już po kilku tygodniach od zabiegu i utrzymują się przez kilka miesięcy. To małoinwazyjna metoda poprawiająca owal twarzy, która charakteryzuje się stosunkowo krótkim czasem rekonwalescencji. Oczywiście każdy zabieg musi zostać przeprowadzony pod czujnym okiem specjalisty, który omówi z Tobą wszystkie możliwe skutki uboczne. W tym przypadku może pojawić się obrzęk, siniaki lub tkliwość skóry.
  • Ultradźwięki i radiofrekwencja mikroigłowa: fale radiowe podgrzewają głębsze warstwy skóry i stymulują produkcję kolagenu. Ma to bezpośredni wpływ na ujędrnienie oraz poprawę elastyczności. Efektem jest widoczne napięcie skóry w miejscach, gdzie wcześniej mogła ona opadać lub wiotczeć. Już kilka sesji może znacząco poprawić wygląd.

Jakie zabiegi są najskuteczniejsze w przypadku modelowania twarzy? Oczywiście każdy problem jest inny, dlatego tak ważna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas wizyty wspólnie omówicie problem związany z utratą jędrności, zmarszczkami lub zniekształconym owalem twarzy. Tylko specjalista dzięki swojej szerokiej wiedzy dobierze odpowiedni zabieg.

Poprawa owalu twarzy i konturów — zabiegi medycyny estetycznej

Dynamicznie rozwijająca się medycyna estetyczna pozwala na zachowanie młodego wyglądu przez długi czas. Wydaje się, że natura jest doskonała. Niestety upływające lata widocznie odbijają się na konturach oraz owalu twarzy. Wpływ na wygląd ma również szybka utrata kilogramów, niekorzystne czynniki zewnętrzne takie jak niezdrowa dieta lub palenie papierosów.

Zmiana wyglądu może wywołać negatywne skutki wpływające na sferę emocjonalną oraz poczucie własnej wartości. Niskie poczucie wartości może prowadzić do wyraźnego pogorszenia się jakości życia. Czy można zatem zatrzymać upływający czas? Z pomocą medycyny estetycznej możesz przeciwdziałać oznakom starzenia. Wypełniacze, zabiegi z użyciem nici liftingujących czy radiofrekwencja mikroigłowa są pomocne w modelowaniu oraz podniesieniu owalu twarzy.

Optymalizacja owalu twarzy — metody i efekty

Twarz jest wizytówką każdego człowieka, dlatego wymaga troskliwej pielęgnacji. Oprócz zabiegów niezwykle ważny jest sposób odżywiania, aktywność fizyczna oraz regularne rytuały pielęgnacyjne. Odpowiednie oczyszczanie, masaże i kosmetyki wzbogacone o składniki aktywne pomagają utrzymać piękną skórę na dużo dłużej, niż wskazuje na to wiek. Optymalizować owal twarzy można na wiele sposobów. Pomagają w tym:

Botoks, czyli toksyna botulinowa powoduje relaksację mięśni. Takie działanie może prowadzić do uzyskania pożądanego efektu, czyli optymalizacji owalu twarzy. Każdy zabieg z użyciem toksyny botulinowej musi być przeprowadzony przez lekarza oraz poprzedzony szczegółową konsultacją. Efekty zazwyczaj utrzymują od kilku miesięcy do pół roku. Zabiegi polegające na podaniu botoksu są bezpieczne, jednak przy każdej procedurze medycznej mogą wystąpić różnego rodzaju skutki uboczne, o których z pewnością opowie Ci specjalista medycyny estetycznej.

Mezoterapia natomiast bazuje na mikroiniekcjach podających substancje aktywne do głębszych warstw skóry. Efektem jest jędrniejsza i elastyczna skóra. Jak zyskuje na tym owal twarzy? Nawilżenie oraz pobudzenie do produkcji kolagenu przyczynia się do poprawy napięcia. Co ciekawe istnieją również naturalne metody poprawiające owal twarzy, są to masaże oraz techniki manualne. Masaż limfatyczny oraz niezwykle popularny masaż kobido królują wśród naturalnych metod poprawiających wygląd. Jednak tutaj efekt nie będzie tak spektakularny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry