Kosmetologia

Icoone? O co chodzi z tymi focusami?

Co to jest focus i baza zabiegu, jak dobieramy ilość i jakim problemom jest dedykowana – na te i wiele innych odpowiedzi z przykładami odpowiada kosmetolog Sandra Malinowska.

Icoone jest to zbieg wykorzystujący masaż próżniowy. Jego działanie wyróżnia podział na część wstępną zabiegu, czyli tzw. bazę oraz część główną focus. Minimalna ilość focusów to 2, wtedy zabieg trwa 40 minut.

Bazę, mimo to że jest częścią wstępną dobieramy indywidualnie. Zapraszamy wtedy na konsultację, aby kosmetolog mógł dobrać indywidualną terapię.


Baza może być częścią drenażu limfatycznego, który sprawdzi się u osób z problemem zatrzymywanie wody w organizmie i ciężkimi łydkami.

Natomiast jeżeli chcemy nasze ciało wysmuklić i mamy problem z nadmierna tkanką tłuszczową, wtedy dobieramy 20-minutowy program wyszczuplający. Z kolei uporczywym cellulicie wybierzemy program redukujący tzw. pomarańczową skórkę.

Programów jest wiele, ale to od Pacjenta zależy który zostanie wykorzystany w celu osiągnięcia najlepszych wyników. Częścią wspólną każdego programu bazowego jest opracowanie całego ciała zaczynając od przepony, przechodząc przez cały brzuch, boczki, ramiona, uda, łydki oraz powrót do okolicy przy węźle chłonnym.
Następnie opracowujemy dokładnie w ten sam sposób tył ciała, nie zapominając o plecach, ramionach, pośladkach, udach oraz łydkach i zabieg z tyłu kończymy w części podpośladkowej.

Focus – od czego zależy ich ilość
Każdy Focus trwa 10 minut i to jest ich jedyna wspólna cecha. Problemów, z którym możemy walczyć Icoonem jest wiele. Najczęściej zmagamy się z brakiem jędrności skóry, cellulitem, nadmierną tkanką tłuszczową, zatrzymaniem wody w organizmie, opuchlizną łydek czy płaskimi pośladkami oraz problemem z tzw. pelikanami w okolicy ramion. Postaram się krótko wyjaśnić od czego zależy ilość Focusów. Gdy już ustalimy nad czym chcemy pracować, przychodzi pora na dobranie ilości focusów. I najprościej mówiąc dobraniu ilości obszarów, nad którymi będziemy się skupiać.

Najlepiej przedstawić to na przykładach:

1. Przychodzi Pacjent ma problem z cellulitem na tylnej części ud oraz na pośladkach. W tym przypadku dobierzemy sobie 2 Focusy. Pierwszy będziemy wykonywać programem antycellulitowym na tylną część ud, a drugi Focus będzie koncentrował się na pośladkach.

2. Pacjent ma problem z nadmierną tkanka tłuszczową w okolicy brzucha oraz boczków oraz utratą jędrności w wewnętrznej części ud. Wtedy dla takiego Pacjenta dobierzemy 3 focusy. Pierwszy Focus będzie miał na celu wyszczuplenie brzucha, drugi Focus będzie koncentrował się na wyszczupleniu okolicy boczków, natomiast trzeci będzie koncentrować się na ujędrnieniu wewnętrznej części ud. Taki zabieg będzie wtedy trwał 20minut: program bazowy + 3 focusy po 10 minut, co daje razem 30minut samych focusów, a zabieg łącznie trwa 50 minut.

3. Następny Pacjent przychodzi z problemem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i boczków, ale ten problem nie jest już na tyle duży, aby koncentrować na nim uwagę całego focusa. Kolejny problem to brak jędrności wewnętrznej części ud. Wydawałoby się, że Pacjent jest podobny do poprzedniego, natomiast zmieścimy się z zabiegami w 2 focusach, gdyż jeden będziemy koncentrować na brzuchu jak i boczkach, a drugi Focus będzie przeznaczony tylko na wewnętrzną część ud.

4. Kolejny Pacjent ma problem z opuchlizna łydek, z nadmierną tkanką tłuszczową na ramionach, z wyszczupleniem okolicy brzucha oraz z cellulitem na tylnej części ud. Dla takiego Pacjenta dobierzemy 4 focusy, aby móc spokojnie opracować jednym focusem, czyli przez 10 minut prawe oraz lewe ramię, 10 minut będziemy opracowywać brzuch, kolejny Focus będziemy koncentrować na łydkach, aby zmniejszyć ich opuchliznę i czwarty Focus przeznaczymy sobie na uda tył wykonując program antycellulitowy.

Gdyby na przykład przyszedł podobny Pacjent, a miał jeszcze problem z opadającymi pośladkami, to będziemy musieli wykonać 5 focusów, gdyż kolejny będzie przeznaczony na poprawę okolicy pośladkowej.

Więcej informacji na temat zabiegu Icoone znajdziecie tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem pt. „Walka gigantów Icoone vs. Endermologia”

Chcesz umówić wizytę online w 30 sekund? Kliknij tutaj: 

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 700 21 53 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

O autorze

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Kosmetologia, Śląskiego Uniwersytetu  Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów na twarz i ciało z wykorzystaniem aparatury medycznej oraz tych bez użycia sprzętów. Swoje kwalifikacje potwierdzają posiadane certyfikaty. Interesuje się zabiegami z zakresu modelowania sylwetki, złożonymi terapiami redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawy jędrności skóry. Podczas prowadzenia swoich pacjentów przykłada szczególną uwagę do prowadzonego trybu życia, nawyków żywieniowych oraz aktywności sportowej. Zachęca do wprowadzania zmian w stylu życia swoich pacjentów, aby wspomagać terapie profesjonalną. Podejście holistyczne to główny cel jej pracy również w dbaniu o skórę twarzy, szyi i dekoltu. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i z pełnym zaangażowanie układa profesjonalną pielęgnację domową dobraną do potrzeb skóry pacjenta.

Henryk Sienkiewicz kiedyś napisał „Głowa od tego, żeby o skórze myślała”, dlatego zgodnie z cytatem przykłada szczególną uwagę do profilaktyki i zapobiegania starzenia się skóry. Pasją zawodową są również peelingi chemiczne, z których ciągle pogłębia swoją wiedzę oraz zabiegi z zakresu laseroterapii.

Jest osobą uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Prywatnie lubi adrenalinę, sporty zimowe, jazdę motocyklem oraz jazdę konną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share via


Strona kliniki
Body Care Clinic