Jak działa karboksyterapia?

Karboksyterapia jest terapią o wielokierunkowym zastosowaniu. Polega na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dokładnie odmierzonej ilości medycznego dwutlenku węgla przy pomocy bardzo cienkiej igły (popularnie zwanej insulinówką). 

Karboksyterapia – co to jest?

W prostych słowach jest to zabieg wykorzystujący działanie medycznego dwutlenku węgla (CO2) w celu przyspieszenia metabolizmu, poprawy krążenia w tkankach, ujędrnienia skóry, wyrównania jej struktury, stymulacji fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Aplikacja dwutlenku węgla w początkowej fazie powoduje przejściowe niedotlenienie tkanek, co w odpowiedzi skutkuje rozszerzeniem naczyń krwionośnych zapewniając poprawę miejscowego przepływu krwi, zwiększenie ilości tlenu w tkance, wygładzenie skóry, redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu, ujędrnienia oraz rozświetlenie skóry.

Dwutlenek węgla możemy wprowadzić śródskórnie, czyli bardzo płytko za pomocą cieniutkiej igły. Cel jest wówczas uzyskanie poprawy elastyczności skóry, redukcji cieni i obrzęków w okolicy oczu, jak również zniwelowanie blizn i rozstępów. Jeśli CO2 zaaplikujemy podskórnie, czyli głębiej pod skórę, umożliwiamy redukcję cellulitu, zmniejszenie miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej oraz wyrównanie struktury skóry po zabiegach liposukcji.

Okolice najczęściej poddawane zabiegom karboksyterapii to brzuch, uda, pośladki, ramiona, twarz, szyja, dekolt, skóra głowy. Dobre efekty można uzyskać przy redukcji podwójnego podbródka lub obwisłej, otłuszczonej skóry w różnych miejscach ciała. Nasi pacjenci polubili karboksyterapię jako skuteczną metodę walki z workami pod oczami. Prawidłowo wykonany zabieg pomoże zmniejszyć problem, zarówno worków, jak i cieni pod oczami. Pobudzi mikrokrążenie, dzięki czemu krew zostanie odprowadzona, w efekcie cienie ulegną redukcji. Dwutlenek węgla oddziałuje także na tkankę tłuszczową rozbijając ją, poprawia także transport tlenu i składników odżywczych. Dzięki temu możliwe jest usunięcie worków i opuchnięć w okolicach oczu, a także redukcja drobnych zmarszczek i utraty jędrności.

Czy karbosyterapia boli? Hmm…

Zabieg tak naprawdę nie jest bardzo bolesny. Większość naszych pacjentów bardzo dobrze go toleruje. Jednak zdajemy sobie, że wrażliwsze osoby mogą odczuwać pewien dyskomfort. Wraz ze zwiększaniem ilości gazu i siły przepływu można poczuć coraz silniejszy nacisk i uczucie “pompowania” pod skórą. Zabieg trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut (w zależności od obszaru ciała). Przez cały ten czas może towarzyszyć Ci uczucie rozpierania pod skórą.

W karboksyterapii tak naprawdę najmniej przyjemnym uczuciem jest wprowadzanie igły pod skórę, porównywalne do uczucia zastrzyku. Ale czego nie robi się dla urody 😉 Tym bardziej że efekty zauważalne są już po około 3 zabiegach.

Czy karboksyterapia jest bezpieczna?

Dwutlenek węgla nie kojarzy nam się zbyt dobrze. CO2 odpowiedzialne jest przecież za globalne ocieplenie i za poważne zatrucia. Jednak w przypadku karboksyterapii mówimy po pierwsze, o gazie medycznym, a po drugie – jego podanie odbywa się pod pełną kontrolą specjalisty.

Tutaj mała dygresja z historii medycyny. Początkowo zastrzyki gazowe były używane do leczenia zaburzeń krążenia w kończynach dolnych w niektórych chorobach serca i stawów. W latach 40. francuscy kardiolodzy podawali podskórnie dwutlenek węgla w powikłaniach naczyniowych, w leczeniu owrzodzeń pochodzenia miażdżycowego oraz przy odleżynach.

Czystość gazu podawanego w trakcie zabiegu karboksyterapii w Body Care Clinic utrzymuje się na poziomie 99,5%. Atestowane urządzenie, z którego korzystamy, pozwala na dwuetapowe filtrowanie dwutlenku węgla. Dzięki temu zachowujemy pełną sterylność zabiegu. Specjalistów wykonujących zabieg karboksyterapii wspiera dodatkowo inteligentny panel. Synergia płynąca z ogromnej wiedzy i doświadczenia człowieka oraz algorytmów sztucznej inteligencji zapewnia Wam pełne bezpieczeństwo.

Kiedy zobaczę efekty?

Zabiegi wykonujemy zawsze w serii od 3 do 12 zabiegów. Wszystko zależy od problemu, obszaru zabiegowego. Czas odstępów między zabiegami również uzależniony jest od problemu. Każdą terapię zawsze poprzedzamy konsultacją. Wyjaśniamy podczas niej wszystkie Wasze wątpliwości, oceniamy kondycję skóry i określamy wstępnie, kiedy możecie spodziewać się pierwszych efektów leczenia.  

Masz więcej pytań? Zadzwoń do nas: 32 302 32 58

Scroll to Top
Przewiń do góry