Jak działa karboksyterapia?

To terapia o wielokierunkowym zastosowaniu, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dokładnie odmierzonej ilości medycznego, laparoskopowego dwutlenku węgla przy pomocy bardzo cienkiej igły (insulinówki). 

W dzisiejszym artykule opowiem Wam o karboksyterapii.
Może na początek co to w ogóle jest ta karboksyterapia.

W prostych słowach jest to zabieg wykorzystujący działanie medycznego dwutlenku węgla (CO2) w celu przyspieszenia metabolizmu, poprawy krążenia w tkankach, ujędrnienia skóry, wyrównania jej struktury, stymulacji fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Aplikacja dwutlenku węgla w początkowej fazie powoduje przejściowe niedotlenienie tkanek, co w odpowiedzi skutkuje rozszerzeniem naczyń krwionośnych zapewniając poprawę miejscowego przepływu krwi, zwiększenie ilości tlenu w tkance, wygładzenie skóry, redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu, ujędrnienia oraz rozświetlenie skóry.

Ta metoda ma już swoją historię, ale dopiero od niedługiego czasu została doceniona w kosmetologii i dermatologii.

Nie wiem czy wiecie, ale początkowo zastrzyki gazowe były używane do leczenia zaburzeń krążenia w kończynach dolnych w niektórych chorobach serca i stawów. W latach 40. francuscy kardiolodzy podawali podskórnie dwutlenek węgla w powikłaniach naczyniowych, w leczeniu owrzodzeń pochodzenia miażdżycowego oraz przy odleżynach.

Stosowane były także kąpiele w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla gdzie z czasem zauważono, że gaz ten ma pozytywny wpływ na kondycję skóry.
Zabieg znajduje swoje zastosowanie również w trychologii, która zajmuje się terapią łysienia i leczeniem chorób skóry głowy.

No dobrze, ale jak to wygląda w praktyce.

W zależności od problemu dwutlenek węgla możemy wprowadzić śródskórnie czyli bardzo płytko za pomocą cieniutkiej igły w celu uzyskania poprawy elastyczności skóry, redukcji cieni; obrzęków w okolicy oczu, jak również w celu zniwelowania blizn i rozstępów.

Jeśli CO2 zaaplikujemy podskórnie, czyli głębiej pod skórę umożliwiamy tym sposobem redukcję cellulitu, zmniejszenie miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej oraz wyrównanie struktury skóry po zabiegach liposukcji.

Czy zabieg boli? Hmm…

Nasze wrażliwsze Pacjentki mogą nie polubić się z przebiegiem karboksyterapii. Co wcale nie oznacza, że nie dacie rady dziewczyny! Chociaż zabieg nie jest tak naprawdę bardzo bolesny, to cienkie kanaliki widoczne pod powierzchnią skóry, oznaczające drogę poruszania się gazu mogą wywołać u każdej co najmniej zdziwienie. Aparat z którym połączona jest igła kontroluje temperaturę jak i ilość gazu. Wraz ze zwiększaniem ilości gazu i siły przepływu można poczuć coraz silniejszy nacisk i uczucie “pompowania” pod skórą. W karboksyterapii tak naprawdę najmniej przyjemnym uczuciem jest wprowadzanie igły pod skórę, porównywalne do uczucia zastrzyku. Zabieg trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut (w zależności od obszaru ciała). Ale przynzajmy, czego nie robi się dla urody 😉 Tym bardziej jak efekty zauważalne są już po około 3 zabiegach.

Cienie, cienie, cienie i nie tylko… Zmora!

Moi Drodzy, jeśli borykacie się z workami i cieniami pod oczami pojawiającymi się nie tylko z powodu niewyspania. A jak wiemy przyczyn problemu jest wiele: genetyka, tryb życia, zmęczenie, gorąca kąpiel. Ten zabieg jest dla Was!

Worki pod oczami bardzo często są spowodowane przepukliną tłuszczową w tym miejscu. Z kolei ciemne cienie są skutkiem zaburzenia krążenia krwi, która zaczyna gromadzić się w okolicach oczu. Skóra dolnych powiek jest bardzo cienka i prześwitują przez nią zatłoczone sieci kapilar, co daje efekt niebieskawych cieni. Prawidłowo wykonany zabieg pomoże zmniejszyć problem, zarówno worków, jak i cieni pod oczami. Zabieg pobudzi mikrokrążenie, dzięki czemu krew zostanie odprowadzona, w efekcie cienie ulegną redukcji. Dwutlenek węgla oddziałuje także na tkankę tłuszczową rozbijając ją, poprawia także transport tlenu i składników odżywczych. Dzięki temu możliwe jest usunięcie worków i opuchnięć w okolicach oczu, a także redukcja drobnych zmarszczek i utraty jędrności. Tadam!

Podsumowując, okolice najczęściej poddawane zabiegom karboksyterapii to brzuch, uda, pośladki, ramiona, twarz, szyja, dekolt, skóra głowy. Dobre efekty można uzyskać przy redukcji podwójnego podbródka lub obwisłej, otłuszczonej skóry w różnych miejscach ciała.

Zabiegi wykonujemy zawsze w serii od 3 do 12 zabiegów. Wszystko zależy od problemu, obszaru zabiegowego. Jeśli chodzi o odstępy między zabiegami, uzależnione są również od problemu. Także pamiętajcie, zawsze warto przyjść na konsultacje. Wtedy dowiecie się wszystkiego szczegółowo. Odpowiemy Wam na każde nurtujące pytanie. Pamiętajcie, że nie ma głupich pytań! Także zapraszamy serdecznie na konsultacje i rozpoczęcie przygody z karboksyterapią. 
#annamachnik

Pamiętajcie, jeśli macie jakieś wątpliwości, pytania związanie z depilacją laserową to śmiało pytajcie! Piszcie, dzwońcie. Na wszystko z chęcią odpowiemy! 

Chcesz umówić wizytę online w 30 sekund? Kliknij tutaj: 

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 700 21 53 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności