Centrum badawcze BCC – kriolipoliza

Centrum badawcze Body Care Clinic skupia swoją działalność na testowaniu i ocenie wyników popularnych i nowo wprowadzanych terapii zabiegowych. Dzięki współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym mamy dostęp do technologii takich jak: fotografia kliniczna czy zaawansowane metody oceny jakości i kondycji skóry.

Uczestnictwo w programach badawczych realizowanych przez naszych specjalistów umożliwi Ci nie tylko dostęp do najnowszych technik i procedur zabiegowych, obniżenie kosztów zabiegu właściwego lub całej terapii zabiegowej, ale też pozwoli przyczynić się do rozwoju nauki w dziedzinie kosmetologii, medycyny estetycznej i dermatologii.

Przeprowadziliśmy wywiad z wykładowcami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z dr n. med. Anna Deda (kosmetolog BCC), która prowadzi projekt razem z Anną Stolecką-Warzecha (dietetyk BCC)

dr n. med. Anna Deda i Anna Stolecka-Warzecha

 

W najbliższym czasie planujemy  projekt badawczy związany ze skutecznością, efektywnością i bezpieczeństwem kriolipolizy, która jest zabiegiem znanym już od dobrych kilku lat, wykorzystuje niską temperaturę do redukcji tkanki tłuszczowej.

Jeżeli chodzi o zabiegi kriolipolizy, są to zabiegi skuteczne pod warunkiem, że w tkance uzyskamy faktycznie niską temperaturę, aby sprawdzić czy urządzenie faktycznie ją osiąga, ale również jakie jest bezpieczeństwo jej stosowania – należy wykonać szereg różnych badań. Jak dotąd nikt na świecie nie pokusił się o to, żeby to zbadać.

Generalnie wiadomo, że ludzie z poważnym obciążeniem nerek lub wątroby nie powinny wykonywać tego zabiegu. Nikt dotąd nie sprawdził jak zmienia się profil lipoprotein po zastosowaniu kriolipolizy. Wiemy, że w wyniku uszkodzenia lub zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych adipocytów, materiał zapasowy z komórki będzie wydostawał się do przestrzeni zewnątrzkomórkowej i tak naprawdę drogą naczyń limfatycznych będzie wydalany, czyli będzie transportowany i metabolizowany.

No i teraz pytanie brzmi czy w związku z tym, że do zwiększonej ilości wydzielania materiału zapasowego w postaci trójglicerydów, będzie dochodziło do jakiegoś nadmiernego obciążenia organizmu?
Oczywiście wiemy jakie powinny być zalecenia, żeby oszczędzić organizm przed nadmiernym obciążeniem, ale zastanawiamy się czy faktycznie istnieje takie ryzyko. Wiemy, że zabieg jest efektywny i nie jest to badanie efektywności, o niej wiemy od dawna – mamy dużo dowodów, namacalnych pomiarów które mówią o tym, że faktycznie dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej.

W tym projekcie skupiamy się bardziej na bezpieczeństwie, w związku z tym poszukujemy osób, które wezmą udział w projekcie. W związku z tym, że będą musiały wykonać badania, czyli pomiary masy i składu ciała. Będą musiały wykonać badanie termowizyjne, czyli jak mocno ukrwiona jest tkanka tłuszczowa. Wszystkie badania są badaniami niebolesnymi. Pacjenci będą mieli także wykonywane badania krwi, jest to kluczowy element, po to żeby sprawdzić jak wykonanie zabiegu kriolipolizy wpływa na profil lipidowy. W związku z tym, że Pacjenci mają zostać poddani badaniom i te badania odbywają się przed, w trakcie i po zabiegu, czyli są to najczęściej trzy badania plus dokumentacja fotograficzna – gabinet przygotował specjalną ofertę – 3 zabiegi wykonane na określone obszary, w tym przypadku będzie to obszar brzucha. Można zakupić z 50% rabatem, ale trzeba się liczyć z tym, że Pacjentów czekają trzy wizyty i trzy pomiary na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w badaniu, które odbędzie się w 2020 roku lub na początku 2021, wyślij e-mail na adres marketing@bodycareclinic.pl

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry