Jak dbać o skórę po zabiegach medycyny estetycznej?

Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej odgrywa kluczową rolę. Przyspiesza proces gojenia, minimalizuje ryzyko infekcji i podrażnień. Oczywiście każdy zabieg rządzi się swoimi prawami, dlatego zawsze pytaj kosmetologa o wytyczne dotyczące prawidłowej pielęgnacji.

Skuteczne porady dotyczące pielęgnacji po zabiegach medycyny estetycznej

  • Laseroterapia: najważniejszą zasadą jest unikanie słońca. Po takim zabiegu cera jest niezwykle wrażliwa na działanie promieni UV. Przez kilka tygodni po zabiegu (a najlepiej zawsze), używaj kremów ze stabilnymi oraz wysokimi filtrami SPF. Pamiętaj również o kilkukrotnej aplikacji takich produktów podczas dłuższego pobytu na świeżym powietrzu. Pamiętaj również o nawilżeniu! Twoja skóra bezpośrednio po zabiegu laserowym może stać się sucha z tendencją do łuszczenia. Postaraj się utrzymać optymalny poziom nawilżenia za pomocą dobrej jakości kosmetyków. Ponadto unikaj gorących kąpieli, które mogą drażniąco wpływać na skórę.
  • Iniekcje (w tym wypełniacze z kwasem hialuronowym): zasada numer jeden – unikaj masażu w obszarach, które zostały poddane wypełnianiu. Po drugie – postaw na odpoczynek. Przez kilka dni po zabiegu ogranicz intensywne treningi, aby uniknąć nadmiernego krążenia krwi. W ten sposób ułatwisz organizmowi szybszą regenerację. Aspirynę i ibuprofen schowaj do szafki, nie używaj ich bezpośrednio po zabiegach iniekcyjnych. Dlaczego? Substancje te zwiększają ryzyko powstania siniaków. Spytaj swojego lekarza o najlepsze i bezpieczne metody łagodzenia bólu.
  • Peelingi chemiczne: podobnie, jak w przypadku laseroterapii kluczowa jest ochrona przed słońcem. Jeśli możesz, unikaj bezpośredniej ekspozycji, szczególnie w słoneczne dni. Koniecznie stosuj preparaty o stabilnych filtrach SPF. Oprócz tego unikaj drapania oraz zdzierania z twarzy odstających skórek. Powierzchnia skóry może reagować na zabieg właśnie w ten sposób. Dlatego pozwól, aby skórki odpadły w sposób naturalny. Unikaj złuszczających produktów zawierających kwasy, ponieważ twarz po zabiegu jest niezwykle wrażliwa. Używaj delikatnych środków myjących, a swoje rytuały pielęgnacyjne omów z lekarzem lub kosmetologiem

Każdy zabieg rządzi się swoimi prawami oraz inaczej oddziałuje na skórę. Dopasuj swoją pielęgnację do aktualnych potrzeb twarzy. Dlaczego to takie ważne? W zależności od rodzaju zabiegu skóra potrzebuje innego rodzaju wsparcia.

Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są niezwykle popularne. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że wiele mankamentów związanych z urodą można naprawić podczas wizyty w gabinecie zarówno kosmetologicznym, jak i medycyny estetycznej. Po wizycie w gabinecie lekarza lub kosmetologa kluczową rolę odgrywa prawidłowa pielęgnacja. To od niej zależy finalny efektów zabiegu. Gdy po zabiegu otoczysz swoją skórę czułą pielęgnacją, przyspieszysz proces gojenia, a wtedy siłą rzeczy wcześniej zaczniesz cieszyć się pełnymi efektami zabiegu.

Jak zapewnić odpowiednią regenerację skóry po procedurach estetycznych

Zastanawiasz się, jak zmodyfikować swoją rutynę pielęgnacyjną po zabiegu, aby rekonwalescencja przebiegała szybko i sprawnie? Kluczem do sukcesu jest przestrzeganie zaleceń lekarza lub kosmetologa. W tej kwestii to zawsze najważniejszym zdaniem będzie to zasłyszane od specjalisty wykonującego zabieg.

Drugą zasadą, która warto wprowadzić, jest unikanie ekspozycji na słońce. Fotoprotekcja powinna gościć w każdej rutynie pielęgnacyjnej. Jednak ochrona uwrażliwionej skóry, a szczególnie obszarów poddanych ingerencji zabiegowej jest szczególnie ważna. Dlatego stosuj ochronę o minimalnej wartości SPF 30, niezależnie od aury. Fotoprotekcja jest obowiązkowych elementem również w pochmurne dni. Jak jeszcze możesz wspomóc swoją skórę?

Bezpośrednio po zabiegu unikaj makijażu, jeśli Twój zabieg skupiał się na okolicy twarzy. Podaruj swojej skórze kilka chwil oddechu od codzienności. Z pewnością wynagrodzi Ci to doskonałym wyglądem. Podczas wieczornego oraz porannego rytuału oczyszczania skóry, używaj bardzo delikatnych środków myjących. Jeśli specjalista nie wskazał Ci konkretnego produktu, możesz skorzystać z delikatnych i hipoalergicznych kosmetyków pochodzących z apteki.

Scroll to Top
Przewiń do góry