Sezon depilacji laserowej uważamy za otwarty! :)

Jak co roku przychodzi czas na wymarzony urlop. Czas na doładowanie baterii i porządną dawkę słońca! W ruch pójdą luźniejsze ubrania i…. wyczekany czas bikini? Tylko co z nadmiernym owłosieniem, który psuje cały ten sielankowy obraz? Zazwyczaj sięgasz po golarkę, jednak szybko okazuje się, że codzienne golenie (bo ledwo je zgoliłaś a już widać nowe), podrażnienie (słona woda, słońce robi swoje) nie jest częścią twoich urlopowych planów. Co możesz zrobić aby lepiej przygotować się do lata? Już dziś zacznij serię zabiegów depilacji laserowej!

 

O co w tym w ogóle chodzi?

Zabieg polega na niszczeniu mieszków włosowych pod wpływem energii światła emitowanego przez laser, w konsekwencji czego dochodzi do podgrzania mieszków i trwałego usunięcia włosa. Aby doszło do pochłonięcia światła laserowego niezbędna jest obecność tzw. chromoforów, czyli cząsteczek nadających barwę określonej substancji. W naszej skórze rolę tą pełni melanina – barwnik nadający kolor naszej skórze oraz właśnie włosom. Zasada jest prosta: im więcej melaniny, tym większa ilość energii zostanie pochłonięta, a co za tym idzie epilacja jest bardziej efektywna. Właśnie ze względu na tą zależność najlepsze efekty jesteśmy w stanie uzyskać u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Przy takiej kombinacji energia emitowana przez laser zostanie w większości pochłonięta przez melaninę zawartą we włosach, co zwiększa efektywność zabiegu a zarazem zmniejsza ryzyko poparzenia skóry.

 

Dlaczego warto zacząć już teraz?

Pora jesienno-zimowa jest najlepszym momentem aby zacząć działać! Powody są trzy. Po pierwsze zabiegi depilacji laserowej nie są dedykowane w okresie letnim ze względu na zbyt duże nasłonecznienie. Wystawienie okolicy poddanej zabiegowi depilacji laserowej na promieniowanie słoneczne może skutkować powstawaniem przebarwień oraz odbarwień, z którymi bardzo ciężko walczyć. Pamiętaj, że nawet jeśli nie leżysz plackiem na plaży słońce zawsze jest, a nasza skóra absorbuje promienie UV. Po drugie obszar skóry na którym chcemy działać nie może być opalony, a jak wiemy niełatwo o to w okresie wakacyjnym. Ciemniejszy odcień naszej skóry latem to nic innego jak nagromadzenie większej ilości barwnika – melaniny. Promienie emitowane przez laser zostają wtedy w znacznej mierze zaabsorbowane przez melaninę w naszej skórze, a nie we włosie, czego skutkiem jest mniejsza efektywność zabiegu oraz zwiększone ryzyko poparzenia skóry. Trzecim powodem jest konieczność wykonywania zabiegu w serii. Wynika to z tego, że nasze włosy mają trzy fazy wzrostu- anagen, katagen i telogen. Do zniszczenia włosa dochodzi tylko w fazie anagenu, czyli aktywnej fazy wzrostu włosa, kiedy jest on połączony z brodawką włosa. Cały cykl trwa 30 dni, dlatego przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą od 4 do 6 tygodni. Taka częstotliwość wykonywania zabiegu i konieczność uchwycenia włosa w jego fazie anagenowej powodują, że seria trwa kilka miesięcy. Dlatego nie wahaj się, zacznij już dziś i ciesz się gładką skóra już kolejnego lata!

 

Zalety depilacji laserowej:

Największą zaletą epilacji laserowej jest jej duża skuteczność. Pozbywamy się trwale nawet do 80% owłosienia, co pozwala nam raz na zawsze pożegnać się z maszynką do golenia i towarzyszącym jej podrażnieniom po goleniu. Nadmierne owłosienie, wrastające włoski, dyskomfort po goleniu maszynką o tym możesz na dobre zapomnieć. Kolejnym plusem jest komfort samego zabiegu. Epilacja laserowa jest w 100% bezpieczna, a czas trwania samego zabiegu jest bardzo krótki.

 

Jak się przygotować?

Jest to zabieg do którego nie trzeba się praktycznie wcale przygotowywać. W domu należy tylko ogolić włosy maszynką (nie wyrywać!- pęseta, wosk, czy pasta cukrowa nie wchodzi w grę). Całą resztę wykona specjalista w gabinecie przy zabiegu, który poprzedzać będzie szczegółowa konsultacja.

 

Zapraszamy do umówienia się na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami 🙂

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności