Walka gigantów – Icoone vs. Endermologia

Icoone czy Endermologia? Co wybrać?

Lato tuż tuż.. Chcesz zrobić coś ze swoim ciałem, ale nie wiesz która technologia będzie odpowiednia? Nie musisz wiedzieć! Nasi specjaliści podczas konsultacji ułożą dedykowaną specjalnie pod  Twoje potrzeby terapię, która pozwoli Ci założyć bikini bez skrępowania 🙂 Przed konsultacją warto jednak dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat dwóch wiodących technologii, które zrewolucjonizowały obecny rynek.

Jak to się mówi „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu”
Pomysłodawcą Endermologii było dwóch braci, jednak jak to często bywa w rodzinnych interesach, bracia się pokłócili i jeden z nich konkurencyjnie postanowił wprowadzić na rynek Icoone. Endermologia i Icoone to urządzenia, które z pozoru są do siebie bardzo podobne, ponieważ sam zamysł ich działania jest taki sam. Mamy głowicę wyposażoną w komorę zasysającą oraz
dwie rolki, które pozwalają na przesuwanie tej głowicy po ciele pacjenta.

Endermologia Integral LPG
Icoone

Zabieg z wykorzystaniem Endermologii jak i Icoone wykonywane są w specjalnych kombinezonach, które zapewniają higienę podczas zabiegu oraz nie doprowadzają do nadmiernego przekrwienia obszaru na którym pracujemy. Działanie obu urządzeń oparte jest na masażu próżniowym ciała, komora zasysa fałd skóry do wewnątrz i przy wykonywaniu różnych ruchów głowicą przez specjalistę powoduje mechaniczne „rozbicie” komórek tkanki tłuszczowej. Zawartość komórek jest następnie metabolizowana przez organizm i na drodze naturalnych procesów wydalana z organizmu.

W obydwu przypadkach kluczowa jest współpraca pacjenta ze specjalistą i stosowanie się do zaleceń omówionych podczas konsultacji. Idealnie gdyby można było tylko się położyć a maszyny same pozbywały by się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niestety tak się nie da, trzeba włożyć w cały proces dużo wysiłku. Dlatego każda aktywność fizyczna i racjonalne odżywnianie wspomogą proces redukcji tkanki. Bardzo ważna jest także woda, to ona odpowiada za większość procesów zachodzących w naszym organizmie, a podczas terapii jej picie w odpowiednich ilościach pomoże wydalić nadmiar tkanki tłuszczowej z organizmu.

Co więc różni te urządzenia?
Nasze doświadczenie w pracy z pacjentami pozwoliło nam dostosować terapie do określonych problemów skórnych. Endermologia jest idealnym rozwiązaniem przy zbitej tkance tłuszczowej oraz przy redukcji cellulitu o wysokim stopniu zaawansowania. Urządzenie doskonale radzi sobie z rozbijaniem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i boczków, jak i w walce ze zbitą, włóknistą tkanką na udach. Odpowiednie ruchy głowicy wykonywane przez specjaliste pozwolą pozbyć się niechcianych fałdów przy równoczesnej redukcji obwodu. Zabieg sprawdza się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, u których tzw. „piwny brzuch” jest częstym problemem. Zarówno Endermologia, jak i Icoone dają nam możliwość pracy nad całym ciałem (zabiegi globalne) oraz skupienia się na poszczególnych partiach ciała (zabieg sfokusowany na konkretnej okolicy).
Icoone jest urządzeniem, które bardzo dobrze radzi sobie z problemem cellulitu, szczególnie tego miekkiego oraz wodnego, a także przy braku jędrności skóry. Wynika to z tego, że rolki wyposażone są w mikrootworki, które powodują bardzo dokładną stymulację skóry milimetr po milimetrze. Dodatkowo Icoone idealnie sprawdza się przy redukcji obrzęków i poprawie jędrności skóry ze względu na specjalistyczne programy dedykowane specjalnie tym problemom.

Jeśli masz skórę naczyniową, która ma skłonność do powstawania teleangiektazji – lepszym wyborem będzie Icoone. Jest to związane z tym, że podciśnienie które generuje urządzenie jest rozłożone częściowo do komory głównej, a częściowo w mikrootworkach znajdujących się w rolkach co sprawia, że jest on łagodniejszy dla skóry ze skłonnością do pękania naczyń.

Zarówno w Endermologii jak i Icoonie mamy szeroki wachlarz programów takich jak antycellulitowe, rozbijające tkankę tłuszczową, ujędrniające, czy przeciwobrzękowe.

Nie ma więc odpowiedzi na pytanie „Które urządzenie jest lepsze?”, ważniejszym pytaniem jest „Które z tych urządzeń jest lepsze dla mnie?”. Nie musisz się jednak o to martwić, zdaj się na naszą wiedzę i doświadczenie, a my ułożymy program dedykowany specjalnie dla Ciebie 🙂

Przewiń do góry

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Body Care Clinic zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).

Akceptuję politykę prywatności