Jakie obszary możemy poddać zabiegowi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa stała się popularnym rozwiązaniem w dziedzinie usuwania zbędnego owłosienia, oferując trwałe rezultaty i wygodę w porównaniu do innych metod, takich jak golenie czy depilacja woskiem. Jednak zanim zdecydujesz się na to rozwiązanie, warto zrozumieć, które obszary ciała można poddać depilacji laserowej i jakie korzyści i potencjalne ryzyka wiążą się z tym zabiegiem.

1. Obszary twarzy:

 • Warga górna: Usuwanie niechcianego owłosienia na wardze górnej jest często wybierane przez kobiety, które chcą pozbyć się wąsika 
 • Broda: Usuwanie owłosienia na brodzie jest popularne u kobiet cierpiących na hirsutyzm (nadmierny wzrost włosów u kobiet) lub te, które po prostu pragną gładkiej skóry.

2. Obszary ciała:

 • Nogi: Depilacja laserowa nóg to jedno z najpopularniejszych zastosowań tej metody, eliminująca konieczność regularnego golenia czy woskowania.
 • Ramiona: Usuwanie owłosienia z ramion jest często wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.
 • Plecy: Mężczyźni często wybierają depilację laserową pleców, aby pozbyć się zbędnego owłosienia.
 • Klatka piersiowa: Niektórzy mężczyźni decydują się na depilację laserową klatki piersiowej, aby uzyskać gładką skórę 

3. Obszary bikini:

 1. Standardowy bikini: Depilacja laserowa obszaru bikini pomaga w pozbyciu się owłosienia wokół strefy bikini, co jest popularne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
 2. Bikini Brazylijskie (pełne): Depilacja ta laserowa obejmuje pełne usunięcie owłosienia z obszaru bikini czy szpary międzypośladkowej, pozostawiając tylko delikatny pasek lub całkowicie gładką skórę.

4. Obszary wrażliwe:

 1. Pachy: Usuwanie owłosienia z pach jest popularne ze względu na higienę i estetykę.
 2. Okolice sutków

Korzyści depilacji laserowej:

 • Trwałość: Depilacja laserowa oferuje trwałe rezultaty, co oznacza, że owłosienie będzie znacznie słabsze i rzadsze po serii zabiegów.
 • Wygoda: Nie trzeba regularnie golić, woskować ani używać innych metod usuwania owłosienia.
 • Mniejsza podrażnienie skóry: W porównaniu z goleniem czy depilacją woskiem, depilacja laserowa jest mniej podrażniająca dla skóry.

Potencjalne ryzyka:

 • Opalona skóra: Skóra opalona może być bardziej podatna na uszkodzenia podczas depilacji laserowej, dlatego ważne jest, aby unikać opalania przed zabiegiem.
 • Skóra wrażliwa: Niektóre obszary skóry mogą być bardziej wrażliwe na zabieg i mogą wymagać ostrożności.
 • Efekty uboczne: Może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk lub przebarwienia po zabiegu, ale zazwyczaj są one przejściowe.

Zanim zdecydujesz się na depilację laserową, warto skonsultować się z profesjonalistą, który oceni Twoje indywidualne potrzeby i możliwości. Warto również pamiętać, że depilacja laserowa wymaga serii zabiegów, aby osiągnąć trwałe rezultaty, więc wymaga to pewnego nakładu czasu i finansów. Jednak dla wielu osób jest to inwestycja w wygodę i pewność siebie, jaką daje gładka i wolna od owłosienia skóra.

Scroll to Top
Przewiń do góry