Kriochirurgia – usuwanie zmian

CZAS ZABIEGU: 15-30 MIN

WYKONUJE:

LICZBA ZABIEGÓW: 1

ZNIECZULENIE: TAK

KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA Z LASEROWYM USUNIĘCIEM ZMIAN


Nigdy nie badałaś swoich zmian, a zaczynasz się niepokoić ich zmieniającym się kolorem i kształtem? A może po prostu przeszkadzają ci pieprzyki zlokalizowane wokół biustonosza czy na linii łańcuszka?

Koniecznie umów się na konsultację dermatologiczną połączoną z laserowym usunięciem zmian. Pieprzyki, zmiany barwnikowe, brodawki, keloidy, naczyniaki, włókniaki, brodawki łojotokowe, rogowacenie posłoneczne i starcze, kłykciny kończyste i wiele innych – wszystkie te zmiany usuniesz w naszej klinice. Oprócz lasera Co2re oferujemy alternatywę w postaci zabiegu kriochirurgii. Polega ona na leczeniu zmian skórnych za pomocą wymrażania podtlenkiem azotu. Nie wymaga specjalnego przygotowania i może być wykonany u pacjentów w każdym wieku, a więc zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Wielką zaletą zabiegu jest to, że nie wymaga on znieczulenia, a odczucia w czasie jego trwania ograniczają się do pieczenia i swędzenia.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z dermatologiem. Podczas konsultacji specjalistka bada zmiany pod dermatoskopem i dokonuje ich kwalifikacji do zabiegu.

Obszar zabiegowy, w zależności od rodzaju zmiany, dotykany jest specjalnym aplikatorem zmrożonym do odpowiedniej temperatury lub spryskiwana sprayem z ciekłym azotem. 

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta i może pojawić się pęcherz – jest to zupełnie normalna reakcja.

Zabieg usuwania zmian skórnych przy pomocy kriochirurgii wyłącza cię z części aktywności. W zależności od lokalizacji zmiany otrzymasz od nas odpowiednie zalecenia pozabiegowe. Przez ok. 14 dni po zabiegu należy unikać: kąpieli w basenie, wizyt w saunie, solarium i intensywnych treningów fizycznych. Po zabiegu nie należy robić niczego co może podrażnić miejsce po usunięciu znamiona. Nie wolno się opalać (przez ok 4 tyg.), zrywać strupków i smarować maściami, które nie zostały ci zalecone.

Jeżeli zrobi się pęcherz i będzie przeszkadzał w funkcjonowaniu, można go nakłuć sterylną igłą i upłaszczyć (nie zrywać).

KRIOCHIRURGIA – EFEKTY


Celem zabiegu jest pozbycie się niechcianych zmian, przy możliwie jak najmniejszej ingerencji w zdrową tkankę (skórę). W czasie kriochirurgii tkanka ulega zniszczeniu bez rozcinania skóry, dzięki czemu pacjent nie jest narażony na dolegliwości charakterystyczne dla normalnych zabiegów chirurgicznych.

PRZECIWWSKAZANIA


Przeziębienie
Antybiotykoterapia
Aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybiczne (np. opryszczka)
Świeżo opalona skóra
Nieleczona cukrzyca
Zaburzenia krzepnięcia
Zaburzona gospodarka hormonalna
Skłonność do powstawania przebarwień i blizn

KOSZT ZABIEGU


Usuwanie zmianod 300 zł do 1500 zł

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Nasi eksperci  zbadają Twoją skórę i przeprowadzą dokładny wywiad. Po poznaniu Twoich oczekiwań, dobiorą indywidualne leczenie, które zapewni najlepsze możliwe efekty. 

ZADZWOŃ 32 302 32 58

Scroll to Top
Przewiń do góry