Czy depilacja laserowa boli?

Osoby zgłaszające się do naszej kliniki na konsultację w sprawie depilacji, często zadają pytanie: czy depilacja laserowa boli. Odpowiadamy wtedy, że najnowsze urządzenia pozwalają zredukować uczucie dyskomfortu praktycznie do zera. Laser diodowy Primelase o długości fali 810nm pozwala zredukować negatywne odczucia praktycznie do zera!

Decydując się na depilacje laserową warto zgłębić temat i zapoznać się ze wskazaniami i przeciwwskazaniami  oraz z czym taki zabieg się wiąże.

Podstawowym wskazaniem do depilacji laserowej jest nadmierne i niechciane owłosienie, zarówo u Pań jak i Panów. Hirsutyzm czyli owłosienie typu męskiego, występujące u kobiet, to nie tylko problem estetyczny, ale też psychologiczny. Mówi się o nim, kiedy włoski pojawiają się na twarzy lub klatce piersiowej (najczęściej wokół brodawek sutkowych), a na nogach i rękach nie są delikatne lecz gęste, a przy tym sztywne i szorstkie. Walka z mocnym, nadmiernym owłosieniem za pomocą tradycyjnych metod depilacji, jest po prostu nieskuteczna, gdyż nawet wyrwane włoski odrastają już po kilku dniach. Depilacja laserowa to jedyna metoda, która pozwala na trwałe usunięcie niechcianych włosków, dlatego jest prawdziwym wybawieniem dla kobiet, które borykają się z problemem hirsutyzmu oraz dla osób po prostu chcących pozbyć się nadmiernego owłosienia np. z nóg, bikini czy pach.

Mam wrastające włoski i podrażnienie po goleniu w okolicach intymnych, czy taki zabieg jest dla mnie?

Oczywiście, że tak! Wrastające włoski są częstym problemem kobiet – szczególnie tych, które depilują się maszynką elektryczną lub woskiem. Może być to również efekt tradycyjnego golenia. Wrastające włoski wyglądają jak czarne punkciki na skórze. Nie zdołały one przebić się przez skórę, więc zaczęły się pod nią skręcać. Wrastanie włosków może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Wtedy na nogach, rękach lub w innych miejscach pojawiają się nieestetyczne krosty. Uporczywe bywa także swędzenie. Na szczęście z tym problemem można sobie poradzić i depilacja laserowa jest w tym przypadku szczególnie wskazana.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie do tego zabiegu wcale nie jest skomplikowane, choć trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przedstawiamy kroki, które warto wykonać przed wizytą w salonie, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia niechcianych skutków ubocznych oraz przyczynić się do zoptymalizowania czasu i efektów zabiegu.

  • Przed wyjściem z domu w dniu zabiegu pamiętaj o ogoleniu włosków maszynką – przyczyni się to do przyśpieszenia czasu trwania zabiegu. Jeśli wybierasz się na pierwszy zabieg, pozostaw włoski na niewielkiej powierzchni skóry, by specjalista mógł ocenić poziom melaniny i ustawić odpowiednie parametry urządzenia.
  • Udając się do salonu, zadbaj też o to, by skóra była wolna od balsamów, kremów i antyperspirantów. Laser najlepiej działa na całkowicie czystej skórze. Jeśli przed przyjściem na zabieg skóra została czymś posmarowana, poinformuj o tym w salonie. Dzięki temu osoba wykonująca zabieg oczyści skórę, a zabieg przyniesie lepsze efekty.
  • Unikaj opalania i używania samoopalaczy przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Pamiętaj, że laser wychwytuje ciemny kolor włosków, który pochodzi z obecnych w nich pigmentów zwanych melaninami. Podczas opalania wzrasta poziom tych substancji w skórze, co może powodować ich osłabienie.
  • Powstrzymaj się od depilacji pastą cukrową lub woskiem przez okres najmniej 2-4 tygodni przed depilacją laserową. Nie używaj też pęsety do usuwania zbędnego owłosienia. Golenie maszynką jest w porządku, ale pozostałe inne techniki usuwania włosów mogą zdeformować cebulki włosków i zmniejszyć skuteczność depilacji laserowej.
  • Nie stosuj także różnego rodzaju peelingów – złuszczanie naskórka może przyczynić się do wzrostu podatności skóry na podrażnienia podczas zabiegu.
  • Na działanie lasera mają ponadto wpływ wszelkie herbatki ziołowe, chociażby rumiankowe, nagietkowe, czy te ze skrzypu polnego i dziurawca. Rośliny te posiadają właściwości fotoalergiczne, czyli dodatkowo uwrażliwiają skórę na działanie promieni – również tych stosowanych podczas depilacji laserowej.

Depilacja laserem diodowym Primelase to skuteczna metoda na pozbycie się niechcianych włosków, już na zawsze. Ponadto zabieg jest bezpieczny i mało bolesny. Wykonywany przez specjalistę w gabinecie, jest przeprowadzany szybko a jednocześnie dokładnie. Zastosowanie najnowocześniejszego sprzętu zapewnia pacjentowi najwyższą skuteczność i komfort. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy to metoda odpowiednia dla Ciebie, umów się na konsultację z kosmetologiem w Body Care Clinic. 

Scroll to Top
Przewiń do góry