Lipoliza iniekcyjna i Endermologia. Najlepsze efekty w redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to skuteczna broń w walce ze zbędnym tłuszczykiem, odkładającym się w miejscach, w których najmniej byśmy sobie tego życzyli. Jest to metoda bezinwazyjna i przynosząca niezwykłe rezultaty, jednak etapem jej działania jest powstanie kilkudniowego obrzęku, który choć niezbędny dla skuteczności procesu, może bywać nieco uciążliwy.

W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam zatem, jak przetrwać cały okres rekonwalescencji, a także jak zoptymalizować efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej dzięki endermologii.

Czym właściwie jest lipoliza iniekcyjna?

Jak wspomnieliśmy we wstępie lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna, bo nieoperacyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. Pierwotnie zakładano, że będzie to zabieg alternatywny dla liposukcji, stosowany wyłącznie w celu modelowania sylwetki. Jak się okazało, wstrzykiwany podczas lipolizy roztwór fosfatydylocholiny, redukuje nie tylko lokalnie nagromadzoną w tzw. boczkach tkankę tłuszczową, ale także skutecznie rozwiązuje problem podwójnego podbródka, tzw. pelikanów, czyli obwisłych ramion.  Jest to zatem metoda dedykowana wszystkim, którzy:

  1. borykają się z nadmiarem centymetrów w konkretnych partiach ciała, których trudno się pozbyć przy pomocy diety i ćwiczeń (np. wewnętrznej części ud),
  2. przez nadmiar tkanki tłuszczowej czują się mniej atrakcyjni, a ich twarz i ciało wyglądają na zmęczone co dodaje im lat.

Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Usunięcie lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy lipolizy iniekcyjnej trwa zazwyczaj do 40 minut i może odbyć się w znieczuleniu (specjalną maścią). Zabieg polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do tych partii ciała, z których chcemy pozbyć się niechcianego tłuszczu. Mezoterapia lipolityczna charakteryzuje się dosyć dużą liczbą wkłuć podczas zabiegu – ich ilość ma bowiem wpływ na ostateczny efekt. 

Podana przy pomocy strzykawki substancja ma za zadanie usunąć komórki tłuszczowe (lipodestrukcja), które zostają „przetransportowane” do wątroby, a następnie wydalone z organizm. Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu podania preparatu pojawi się zaczerwienie i obrzęk, co jest naturalną informacją dla pacjenta, że właśnie zaczynają następować pożądane zmiany, czyli upragniona reedukacja tkanki tłuszczowej. Takie objawy mogą utrzymywać się do 10 dni. Dla zoptymalizowania efektów lipolizy iniekcyjnej, ok. 2 dnia po zabiegu powinniśmy skoncentrować się na działaniach wspomagających, do których należy m.in. endermologia twarzy i ciała.

Jak osiągnąć najlepsze efekty po zabiegu lipolizy iniekcyjnej? 5 złotych zasad.

Jak po każdym zabiegu, tak również i w tym przypadku istnieje lista zaleceń, których zastosowanie ma wpływ na ostateczne efekty. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że to także od nas zależy, z jakich rezultatów będziemy cieszyć się w ostatecznej fazie mezoterapii lipotycznej. Co zatem możemy zrobić, by zmaksymalizować efekty redukcji tkanki tłuszczowej? 

  • Po pierwsze – woda! Koniecznym jest, aby po zabiegu przyjmować od 1,5 do 2l wody dziennie, przez cały okres rekonwalescencji. Polecamy nie czekać na pojawienie się uczucia pragnienia, tylko pić często, w małych ilościach. Odpowiednio nawodniony organizm znacznie lepiej i szybciej metabolizuje tłuszcz.
  • Po drugie – nie spożywać alkoholu. Napoje wysokoprocentowe odwadniają organizm i obciążają wątrobę, co wpływa niekorzystnie na proces metabolizowania niechcianych komórek tłuszczowych.
  • Po trzecie – wstrzymać się od przyjmowania leków przeciwbólowych, które ze względu na skład utrudniają reakcję organizmu wywołane w procesie zabiegu.
  • Po czwarte – unikać opalania skóry, a także sauny i basenów przez okres rekonwalescencji, by unikać utraty wody z organizmu.
  • Po piąte – Endermolgia, czyli masaż podciśnieniowy, podczas, którego stymuluje się tkankę łączną do produkcji włókien elastynowych i kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność naszej skóry.Coś więcej o endermologii i jej skuteczności we wsparciu efektów po zabiegu lipolizy iniekcyjnej.

Endermologia (ciało)/ Endermolift (twarz), to jedna z najstarszych technik masażu wykorzystywanych w kosmetologii. Można ją z powodzeniem stosować, jako zabieg pielęgnacyjny zarówno twarzy jak i ciała. Polega on na mechanicznej stymulacji komórek, prowadzącej do produkcji włókien kolagenowych. W terapii łączonej z lipolizą iniekcyjną zapewnia większą redukcję tkanki tłuszczowej i  wspiera naturalną syntezę kwasu hialuronowego w skórze.

Mówiąc potocznie, zabieg Endermolgia/Endermolift wspiera od zewnątrz to, co zapoczątkowano od wewnątrz poprzez lipolizę iniekcyjną. Bodźce dostarczane tkankom podczas masażu, aktywują metabolizm w efekcie czego organizm pacjenta szybciej wydala zalegającą tkankę tłuszczową oraz toksyny. Masaż poprawia również krążenie i przepływ limfy w organizmie.

Sam zabieg jest bezbolesny i trwa od 15 min do 35 minut. W przypadku zabiegu na ciało Pacjenci zakładają na siebie kombinezon, który chroni ich skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą urządzenia. Głowica sterowana jest komputerowo i składa się z dwóch niezależnie pracujących rolek i komory ssącej. Ciśnienie, które wytwarza sprzęt powoduje wciągnięcie fałdu skórnego między rolki. Skóra roluje się od zewnątrz do wewnątrz, w efekcie czego masaż oddziałuje na głęboko położone warstwy skóry.

Jeśli więc marzysz o pozbyciu się nieestetycznych fałdek, podwójnego podbródka, pelikanów, bryczesów – zabieg lipolizy iniekcyjnej w połączeniu z endmermogią/endermoliftem, jest właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy na wizytę konsultacyjną w Body Care Clinic, podczas której nasi eksperci ocenią rzetelnie Twoją sytuację i zaproponują właściwe leczenie. Oczekują na Ciebie nasi lekarze medycyny estetycznej oraz wykwalifikowani kosmetolodzy.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem pt. „Walka gigantów Icoone vs. Endermologia”

Jeżeli chcesz cieszyć się zdrową i gładką skórą bez okresu rekonwalescencji – ten zabieg jest dla Ciebie!

Chcesz umówić wizytę online w 30 sekund? Kliknij TUTAJ

Masz więcej pytań? Zadzwoń 32 302 32 58 lub odwiedź naszą stronę internetową www.bodycareclnic.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry